Carlton County Farmers 1927-1928


Below are all names listed as in the original directory of Carlton County Farmers (pages 218-272) of the Cloquet City and Carlton County Directory 1927-1928.

Following each name are given: name of township in which their land is located, post office address. Where township name is not given it is the same as post office. (See also Cloquet City Directory and Carlton County Towns.)

[Cloquet City Directory, Post Offices, Towns, Villages and Railroad Stations, Carlton County Farmers]


Aalto Alex (Knife Fal1s) Cloquet 2
Aalto Henry (Thomson) Cloquet 1
Abbott Lewis W Moose Lake 1
Abbott Wm E Moose Lake
Abrahamson Richd (Silver) Moose Lake 2
Abromowski Jos (Progress) Cloquet
Adams Freeman J (Perch Lake) Cloquet 3
Agerton Anna Mrs (Barnum) Moose Lake 1
Ahlberg Jno K Moose Lake 1
Aho Axel (Kalavala) Salo
Aho Jacob Mrs (Kalavala) Cromwell
Aho Jno (Corona) Cromwell 1
Aho Matt (Kalavala) Cromwell
Aho Oscar (Knife Falls) Cloquet 1
Aho Wm (Silver) Kettel River
Alainen Saml (Kalavala) Kettle River 2
Alaspa Jno (Kalavala) Kettle River
Alaspa Mathilda L (Thomson) Cloquet
Alberton Alf (Thomson) Cloquet 1
Albright Allen (Blackhoof) Nemadji
Albright Jno (Beseman) Wright
Aldrin Louis (Barnum) Moose Lake 1
Alfson Hans (Split Rock) Ronald Minn
Almquist David Moose Lake 1
Alto Alex (Thomson) Cloquet 1
Anakkala Alex (Perch Lake) Cloquet
Anderson A J (Red Clover) Wright 1
Anderson Alb (Silver Brook) Wrenshall
Anderson Albin (Moose Lake) Sturgeon Lake 2
Anderson Alf (Blackhoof) Barnum 1
Anderson Andr (Atkinson) Mahtowa
Anderson Andr (Perch Lake) Cloquet 3
Anderson Anna A (Knife Falls) Cloquet
Anderson Anton (Thomson) Cloquet 2
Anderson Arth (Silver Brook) Wrenshall
Anderson Arth E (Knife Falls) Cloquet 1
Anderson Arvid Moose Lake 1
Anderson Aug E (Corona) Mahtowa
Anderson Axel J (Knife Falls) Cloquet 2
Anderson Axel (Mahtowa) Carlton 1
Anderson Beda Moose Lake
Anderson Ben (Mahtowa) Carlton 1
Anderson Betsey (Knife Falls) Cloquet
Anderson C O G Sawyer
Anderson Carl Sawyer
Anderson Chas Barnum 1
Anderson Chas (Eagle) Cromwell 1
Anderson Chas (Knife Falls) Cloquet
Anderson Chas S (Twin Lakes) Carlton 1
Anderson Chas W Moose Lake 2
Anderson Clarence Barnum 1
Anderson E Gust (Beseman) Wright
Anderson Edw (Twin Lakes) Carlton 1
Anderson Elmer (Knife Falls) Cloquet 2
Anderson Ernest Sawyer
Anderson Frank (Progress) Sawyer 1
Anderson Fred (Mahtowa) Carlton 1
Anderson Fred (Silver) Kettle River
Anderson Fritz F (Knife Falls) Cloquet 2
Anderson Geo (Moose Lake) Sturgeon Lake 2
Anderson Gust (Silver Brook) Wrenshall
Anderson Gust A Moose Lake 1
Anderson Gust E H (Knife Falls) Cloquet 2
Anderson Gust W Barnum 1
Anderson Gust W (Knife Falls) Cloquet 2
Anderson Hanna (Mahtowa) Carlton 1
Anderson Henry O (Mahtowa) Barnum 2
Anderson Herman (Kalavala) Cromwell 1
Anderson J Harold Atkinson
Anderson Jacob Moose Lake 2
Anderson Jas (Red Clover) Wright 1
Anderson Jno (Automba) Kettle River 1
Anderson Jno (Mahtowa) Barnum 1
Anderson Jno (Thomson) Harney
Anderson Jno Sawyer
Anderson Jno A S Atkinson
Anderson Jno N (Perch Lake) Cloquet
Anderson Jno P (Thomson) Cloquet
Anderson Jno Wm (Thomson) Cloquet 2
Anderson Martin (Mahtowa) Carlton 1
Anderson Mons (Perch Lake) Cloquet 3
Anderson Olaf (Silver) Moose Lake 2
Anderson Olaf (Knife Falls) Cloquet
Anderson Oscar (Knife Falls) Cloquet 1
Anderson Oscar Sawyer 1
Anderson Peter Barnum
Anderson Rudolf Moose Lake
Anderson Thure M (Blackhoof) Carlton 1
Anderson Vandell (Blackhoof) Barnum 1
Anderson Wm (Knife Falls) Cloquet 3
Anderson Wm Wrenshall
Andress Mary L Wrenshall
Andress R R Mrs Wrenshall
Antila Gust (Progress) Cromwell
Ansala Erick (Automba) Kettel River 1
Antonich Anna (Lake View) Wright
Antonson Peter (Blackhoof) Barnum 1
Anttila Chas (Thomson) Cloquet 1
Arbuckle Mannie (Thomson) Cloquet
Armstrong E O (Twin Lakes) Carlton 1
Arvesen Barney Barnum 1
Arvesen Geo W Barnum 1
Ashmore N M (Holyoke) Foxboro Wis
Asproth Jno A (Atkinson) Mahtowa 2
Atkinson Herbert Atkinson
Atkinson Jno Atkinson
Baakari Aug (Kalavala) Kettle River
Backstrom E L (Moose Lake) Sturgeon Lake 2
Backstrom Jno F Barnum 1
Baker Walter (Blackhoof) Moose Lake
Bakkala Alex (Automba) Kettle River 1
Baldwin Henry (Twin Lakes) Carlton 1
Baldwin Herbert (Twin Lakes) Carlton 1
Ball Thos A Holyoke
Ballou Walter D Barnum 1
Bandle Christ (Silver Brook) Wrenshall
Barber Victor Moose Lake 1
Baresh Jos (Mahtowa) Barnum 1
Barker Willard J (Thomson) Cloquet 1
Baski Fannie (Kalavala) Salo
Baski Jno (Kalavala) Salo
Bassett Benj (Knife Falls) Cloquet 3
Batters Cath (Knife Falls) Cloquet 3
Bauer Chas (Corona) Sawyer
Baumann Roy Barnum
Bean Jno H (SkeIton) Barnum 2
Beck B A (Red Clover) Cromwell
Beck Lorin J (Skelton) Barnum
Becker W F (Clear Creek) Nickerson
Beckman Aug C Wrenshall
Begin Ed (Kalavala) Salo
Bell Herbert J (Barnum) Moose Lake 1
Bell J A Mrs (Skelton) Barnum 2
Bell Jess W Barnum 2
Bengtson Olaf (Mahtowa) Carlton 1
Bengtson Per (Mahtowa) Carlton 1
Beno Adam Barnum 1
Benson Edw (Red Clover) Cromwell
Benson Erick Mahtowa
Benson Erick M (Mahtowa) Barnum 1
Benson Fred (Atkinson) Mahtowa 2
Benson Jno Cloquet 2
Benson Jno (Blackhoof) Barnum 1
Benson Jno (Atkinson) Mahtowa 2
Benson Mary (Mahtowa) Barnum
Benson Peter E (Blackhoof) Barnum 1
Benson Thos (Progress) Cromwell
Bentfield Anton (Mahtowa) Barnum 1
Bentfield Ed (Mahtowa) Barnum 1
Benton Elmer (Blackhoof) Wrenshall
Bentow Henry (Beseman) Wright
Berg Nels Moose Lake 1
Berg Ole J (Corona) Sawyer 1
Berglund Chas (Mahtowa) Carlton 1
Bergman Martin H Atkinson
Bergman Per J (Perch Lake) Cloquet
Bergstedt Carl E Atkinson
Bergstedt Harriet R (Twin Lakes) Carlton 1
Bergstrom E J (Mahtowa) Barnum 1
Bergstrom Swan E (Mahtowa) Barnum 1
Bergum Jno Moose Lake 1
Berset Ole (Moose Lake) Nemadji
Beseman Ernest F Mrs (Beseman) Wright
Bibeau Wm J Mahtowa
Biebel Leopold Barnum 1
Biiberg Jno (Kalavala) Kettle River
Birno Ambrose J (Silver) Moose Lake 2
Bisila Erick (Kalavala) Moose Lake 2
Bjorklund Erick (Thomson) Cloquet 1
Bjorklund Otto Automba
Blackmore S H Barnum 1
Blaha Jno (Skelton) Barnum 2
Blakely Chas (Silver Brook) Wrenshall
Blanta Louis (Knife Falls) Cloquet
Blomgren Martha (Knife Falls) Cloquet 1
Blomquist Andr M (Atkinson) Mahtowa 2
Bloomster Erick (Knife Falls) Cloquet 2
Bloom Chas (Corona) Sawyer 1
Bodell Geo (Red Clover) Cromwell
Bogenholm Alb (Beseman) Wright
Bogenholm Carl (Beseman) Wright
Bohren Christ (Thomson) Cloquet 2
Boily Jeffery (Silver Brook) Wrenshall
Bolander Arth (Blackhoof) Duesler
Boltman Chas A Moose Lake 2
Booker Jacob E (Silver) Moose Lake 2
Borchardt Chas F (Silver Brook) Wrenshall 1
Borchardt G C (Twin Lakes) Carlton 1
Boyd J R Barnum
Brander Chas G (Progress) Sawyer
Brandt Anton P (Atkinson) Mahtowa 2
Brandt Chas (Eagle) Cromwell
Brandt Gustaf (Eagle) Cromwell 1
Breitenkamp Fred (Silver Brook) Wrenshall 1
Brennen J C Wrenshall
Bressler F N Wrenshall
Bressler Isaac S Wrenshall
Brett Margt (Mahtowa) Barnum 2
Brett Walter M (Mahtowa) Barnum 2
Brindos A M (Corona) Mahtowa 2
Brink Gustaf M (Moose Lake) Sturgeon Lake 2
Brumfield Jas Atkinson
Bruner Geo (Barnum) Nemadji
Bruner Mary C (Barnum) Nemadji
Brunner Wm (Knife Falls) Cloquet 3
Buck Aug C Wrenshall
Buck Frank (Knife Falls) Cloquet
Buckham Jno Mahtowa
Buckley Geo (Skelton) Barnum 2
Bugbee L H & Son (Twin Lakes) Carlton
Bugge Jno (Split Rock) Sturgeon Lake
Buman R O (Mahtowa) Carlton 1
Bunger Henry E (Skelton) Mahtowa
Butkiewicz Antonina (Split Rock) Kettle River 1
Butkiewicz Jno (Split Rock) Kettle River 1
Butkiewicz Wircti (Split Rock) Kettle River
Bukowsky Nyholas (Split Rock) Kettle River 1
Butler Walter (Thomson) Cloquet 2
Byrnd Ove Barnum 1
Carl J F Wrenshall
Carlson Alb (Mahtowa) Carlton 1
Carlson Alex (Silver) Kettle River
Carlson Alf Mahtowa
Carlson Aug (Thomson) W Duluth 5
Carlson Aug Moose Lake 2
Carlson Aug (Corona) Sawyer
Carlson Aug (Mahtowa) Carlton 1
Carlson Aug W (Blackhoof) Carlton 1
Carlson C N (Silver) Moose Lake 2
Carlson Carl Mahtowa
Carlson Carl J (Silver) Kettle River
Carlson Chas Barnum 1
Carlson Chas E (Blackhoof) Carlton 1
Carlson Chas F (Lake View) Wright
Carlson Chas G Mahtowa
Carlson Ernest (Atkinson) Mahtowa 2
Carlson Frank (Atkinson) Mahtowa 2
Carlson Fred (Thomson) Cloquet 1
Carlson Geo (Blackhoof) Barnum 1
Carlson Gust A (Atkinson) Mahtowa 2
Carlson Hendrick Moose Lake
Carlson Herman (Eagle) Cromwell
Carlson Jno A (Barnum) Moose Lake 1
Carlson Jno E (Barnum) Nemadji
Carlson Jno G (Atkinson) Mahtowa 2
Carlson Mary (Thomson) Harney
Carlson O E (Silver) Moose Lake 2
Carlson Otto (Atkinson) Mahtowa
Carlson P Helmer (Perch Lake) Cloquet 3
Carlson Peter (Thomson) Cloquet 1
Carlson Peter M (Atkinson) Mahtowa 2
Carlson Robt (Thomson) Harney
Carlson Swan (Atkinson) Mahtowa 2
Carlson Victor (Perch Lake) Cloquet 3
Carter Arth (Knife Falls) Cloquet 3
Cartwright Duncan (Knife Falls) Cloquet 3
Cartwright Vern (Blackhoof) Nemadji
Castren Jno (Knife Falls) Cloquet 3
Caulkins Cyrus D Moose Lake 1
Cederberg Martin (Knife Falls) Cloquet 1
Ceyres Frank (Silver Brook) Wrenshall
Chalupsky Frank Barnum 1
Chalupsky Math T Barnum 1
Chambers Roy (Beseman) Wright
Champoux Chas Bernard (Knife Falls) Cloquet 3
Chell Chas A (Atkinson) Mahtowa 2
Chessy F W (Knife Falls) Cloquet 3
Chessy Helen (Knife Falls) Cloquet 3
Chessy J Wm (Knife Falls) Cloquet 3
Chessy Wm (Knife Falls) Cloquet 3
Christensen C W (Skelton) Barnum
Christensen Christ (Atkinson) Mahtowa 2
Christensen Jacob (Skelton) Barnum
Christenson Jno Atkinson
Christenson Richd Atkinson
Christianson Nels (Thomson) W Duluth 5
Christofferson Fredrikke (Perch Lake) Cloquet 3
Cieslak Michl (Split Rock) Kettle River 1
Ciesinski Jno J (Silver) Kettle River
Ciesinski Max (Silver) Kettle River
Ciocarelli Jno (Eagle) Cromwell
Clarke Alb (Holyoke) Foxboro Wis
Clarke Chas (Holyoke) Foxboro Wis
Clark Jno N Holyoke
Clark Paul F (Barnum) Moose Lake 2
Clemoni Edith (Knife Falls) Cloquet
Conley Floyd (Silver Brook) Wrenshall 1
Conley Wm H (Silver Brook) Wrenshall 1
Connor Clarence Barnum 1
Connor Jno D Barnum 1
Connors Wm T (Silver Brook) Wrenshall
Cook Alb Wrenshall
Cook Eug Mahtowa
Cook LeRoy (Corona) Moose Lake
Costello P J (Barnum) Moose Lake 1
Costello Tony (Lake View) Wright
Coughlin Jas (Progress) Sawyer 1
Counts Jas Moose Lake 2
Couse Fred (Barnum) Moose Lake 2
Crosby Wm C (Clear Creek) Nickerson
Crotteau J N (Knife Falls) Cloquet 3
Culliton Ambrose E Holyoke
Cummins Alb E Barnum 1
Cutting Wm Wrenshall
Dahl Anton (Silver Brook) Wrenshall
Dahl Peter (Eagle) Wright
Dahlberg Carl J (Silver) Moose Lake 2
Dahlberg Erick Barnum
Dahlberg Jonas (Silver) Moose Lake
Dahlberg Ole Moose Lake 2
Dalen Jno P (Red Clover) Cromwell
Dahlin Frank (Silver) Moose Lake 2
Dahlin Jno (Blackhoof) Barnum 1
Dahlin Marit Mrs (Lake View) Wright
Dahlman Andr (Mahtowa) Barnum 1
Dahlman Emil (Lake View) Tamarack
Dahlman Wilhelmina Mrs (Red Clover) Cromwell
Danielson Nels J (Atkinson) Mahtowa 2
Danielson Peter J (Atkinson) Mahtowa 2
Darby Wm J Wrenshall
Davidson Louis (Kalavala) Moose Lake 2
Davis Jno (Barnum) Moose Lake 2
Davis Oscar D (Red Clover) Crornwell
Davis S A Wrenshall
DeBolt Wm (Eagle) Cromwell
Decaigny Victor (Silver Brook) Wrenshall 1
DeFault Eliz Mrs Sawyer
DeFoe Jos (Knife Falls) Cloquet 3
Defoe Louis (Knife Falls) Cloquet 3
DeFoe Simon (Knife Falls) Cloquet
DeLovely Milton Sawyer
DeLovely Wm A (Perch Lake) Cloquet 3
Delyea Victor T (Knife Falls) Cloquet 3
Deneff Vasill (Beseman) Wright
Dennie Barnaby Wrenshall
Denzler L Mrs (Twin Lakes) Iverson
Devos Hector (Silver Brook) Wrenshall
DeWitt E M Holyoke
DeWolf Frank H Moose Lake 1
Dezonia Phil (Red Clover) Cromwell
Dilley Edw H Barnum 1
Dillon Frank G (Thomson) Cloquet 2
Dinan Tracy L Mrs (Twin Lakes) Carlton 1
Diver Chas (Knife Falls) Cloquet 3
Diver Geo (Knife Falls) Cloquet 3
Diver Jos (Knife Falls) Cloquet 3
Diver Michl (Knife Falls) Cloquet 3
Doan Jesse L (Skelton) Barnum
Dodderich Richd (Silver Brook) Wrenshall
Doss Paul (Moose Lake) Nemadji
Douglas Roy C (Twin Lakes) Carlton 1
Dow Howard (Blackhoof) Barnum 1
Dow Jno S (Blackhoof) Barnum 1
Dowdell I B (Blackhoof) Carlton 1
Dudek Ignatz (Silver) Kettle River
Duesler Carl F (Skelton) Barnum
Duesler Frank M (Skelton) Barnum
Dugal Arch (Knife Falls) Cloquet 1
Dunn Bertha Moose Lake 1
Dutry Henry (Skelton) Barnum
Dzuck Aug (Silver Brook) Wrenshall
Earhart Chester B Barnum 1
Earhart Mary E Mrs Barnum 1
Easterling Wm (Mahtowa) Atkinson
Eckholm Evert (Knife Falls) Cloquet 2
Eckland Emil O (Skelton) Barnum 2
Eckman Chas (Silver) Moose Lake 2
Eckman Fred J (Silver) Moose Lake 2
Eckman Godfrey (Silver) Moose Lake 2
Ehrman Frank (Knife Falls) Cloquet 1
Eklund Alex (Silver Brook) Carlton 1
Eklund Jacob J (Thomson) W Duluth 5
Eklund Jno A (Atkinson) Mahtowa 2
Eliason Benj (Silver) Moose Lake 2
Ellevseth Halvar Moose Lake 1
Ellison W W (Twin Lakes) Carlton
Elmer Robt (Perch Lake) Cloquet
Elstad Martin B Mahtowa 2
Embree Chas Holyoke
Emerson Olin T (Knife Falls) Cloquet 1
Eng Andr C Wrenshall
Eng Carl (Silver Brook) Wrenshall
Engedal Lars G Barnum 1
Erickson Andr (Perch Lake) Cloquet 3
Erickson Aug (Mahtowa) Barnum 1
Erickson Aug (Knife Falls) Cloquet
Erickson Carl Atkinson
Erickson Carl (Lake View) Wright
Erickson Edw A (Thomson) Harney
Erickson Frank (Thomson) Harney
Erickson Frans V Automba 1
Erickson Gust (Blackhoof) Carlton 1
Erickson Hans (Split Rock) Sturgeon Lake
Erickson Henrik (Barnum) Nemadji
Erickson Hilda (Sawyer) Cloquet 3
Erickson J A (Sawyer) Cloquet 3
Erickson Jno A (Lake View) Wright
Erickson Louis (Mahtowa) Barnum 1
Erickson O W (Knife Falls) Cloquet
Erickson Oscar R (Barnum) Moose Lake 1
Erickson Sophia (Kalavala) Kettle River
Erickson Victor (Mahtowa) Carlton 1
Erickson Wm W (Blackhoof) Carlton 1
Erkkila Chas (Thomson) Cloquet 2
Erkkila Jno (Red Clover) Cromwell
Esala Jno (Perch Lake) Cloquet
Esko Alex (Thomson) Cloquet
Eskuri Otto (Kalavala) Moose Lake 2
Estlund Fritz (Knife Falls) Cloquet 1
Estlund Jno (Barnum) Moose Lake 2
Evenson Jno (Knife Falls) Cloquet
Eyberg Lydia Mrs (Atkinson) Mahtowa 2
Fabrello Jno Holyoke
Fabrello Tony Holyoke
Fairbanks Roy J Sawyer
Felt Chas (Silver) Kettle River
Ferguson Jno H (Twin Lakes) Carlton
Ferguson T M (Silver Brook) Wrenshall
Fetters D D Moose Lake 1
Fetters Paul (Skelton) Barnum 2
Filipiak Jacob (Split Rock) Kettle River 1
Finley Nelson (Silver) Kettle River
Finnila Oscar (Red Clover) Cromwell
Fisher Alpheus (Blackhoof) Moose Lake
Fisher Austin R Wrenshall
Fisher Edd (Blackhoof) Moose Lake
Fisher Franklin L (Blackhoof) Moose Lake
Fisher Lloyd Wrenshall
Fisher Rial Wrenshall
Fitch Clarence Moose Lake 1
Fitch Victor Moose Lake 1
Fitzpatrick Wm J (Silver Brook) Wrenshall
Flaa Ole O Moose Lake 1
Flattum Andr (Barnum) Moose Lake 2
Fleming T Jeff (Atkinson) Carlton 1
Flodin E H Mrs (Blackhoof) Carlton 1
Flodin Jno E (Blackhoof) Carlton 1
Flood Jos H (Corona) Sawyer 1
Floyd Erick (Atkinson) Mahtowa 2
Flynn J K (Barnum) Moose Lake 1
Folstad Cath L Barnum
Folstad Lars Moose Lake 1
Folstad Peter Moose Lake 1
Forgerson Geo W (Beseman) Wright
Forse Arth (Silver) Moose Lake 2
Forse Jas L (Silver) Moose Lake 2
Forslund A P (Biackhoof) Carlton 1
Forsman Mildred (Perch Lake) Cloquet 3
Forsman Peter (Perch Lake) Cloquet 3
Forstie Matt (Thomson) Cloquet 1
Fossum Christ Moose Lake 2
Frank J W (Beseman) Wright
Frank Oscar (Silver Brook) Wrenshall
Frankel Henry (Silver Brook) Wrenshall
Fredericks Herman Holyoke
Fredrickson J W (Thomson) Cloquet 1
Fredrickson Jno (Thomson) Cloquet 1
Fredrickson Peter (Thomson) Cloquet 1
French Jas W Atkinson
French Milton L (Perch Lake) Cloquet 3
Friberg Swan S (Mahtowa) Carlton 1
Fridell Malcolm (Mahtowa) Barnum 1
Frish Andr (Blackhoof) Carlton 1
Frish Jno A (Blackhoof) Carlton 1
Frodison Hans (Silver Brook) Wrenshall
Frohrip Roy R (Barnum) Moose Lake 2
Gabrel Berkio (Silver) Moose Lake 2
Gamache Predum (Knife Falls) Cloquet 3
Gault Ray (Silver Brook) Wrenshall
Gault Wm (Silver Brook) Wrenshall
Gearns Jos A (Beseman) Wright
Gianera Antoine (Knife Falls) Cloquet 3
Gidmark Baney (Perch Lake) Cloquet
Gilbert Bessie P Wrenshall
Gilbert Wm J (Skelton) Barnum 2
Giliuson Peter (Corona) Sawyer 1
Giliuson Saml G (Corona) Sawyer 1
Gillogly Wm E (Twin Lakes) Carlton 1
Gleason Wm (Knife Falls) Cloquet 3
Gleason Jos (Knife Falls Cloquet 3
Goad Emerson (Blackhoof) Wrenshall 1
Goad Geo E Wrenshall
Godbout Jno (Twin Lakes) Carlton 1
Godbout Wilfred A (Twin Lakes) Carlton 1
Good W H (Red Clover) Wright 1
Goodman Fred (Blackhoof) Carlton 1
Goodman R S Barnum
Gooler Sarah A Moose Lake
Gorenson Geo (Beseman) Wright
Gorton S W (Silver) Moose Lake 2
Gowery Dean D (Barnum) Moose Lake 1
Gradberg A G (Red Clover) Wright 1
Gran Frank W (Kalavala) Kettle River
Granholm Andr (Knife Falls) Cloquet 1
Granroos Jno Kettle River
Gravelle Jos (Eagle) Cromwell
Green Alb (Twin Lakes) Carlton 1
Gregor Anton (Red Clover) Cromwell
Gregorie C (Knife Falls) Cloquet
Grezescyk Anton (Split Rock) Kettle River
Grezescyk Egnar (Split Rock) Kettle River
Grezescyk Jno (Split Rock) Kettle River 1
Grezescyk Stanley (Split Rock) Kettle River
Griefnow Chas F (Barnum) Moose Lake 1
Grimm J Francis (Corona) Mahtowa
Grindy N N E Barnum
Grindy Nora Barnum
Grinter Walter (Twin Lakes) Carlton 1
Gritzan Frank (Split Rock) Kettle River
Gronquist Jno (Thomson) Cloquet 1
Grover Asher Wrenshall
Grover Chas A (Twin Lakes) Carlton 1
Grover H A Wrenshall
Grover Hugh M (Twin Lakes) Carlton 1
Grover J D Wrenshall
Grubeula Jno (Thomson) Cloquet 1
Grund Clarence (Perch Lake) Cloquet 3
Grund RoyL (Perch Lake) Cloquet 3
Grunig Alf C (Knife Falls) Cloquet 1
Grunig Eliz (Knife Falls) Cloquet 1
Grunig Fred (Knife Falls) Cloquet 1
Gulliford Levi (Barnum) Nemadji
Gunderson Alf (Moose Lake) Sturgeon Lake 2
Gunderson Herman (Moose Lake) Nemadji
Gunter Walter (Twin Lakes) Carlton 1
Gurner Wm (Perch Lake) Cloquet 3
Gustafson Anton (Lake View) Wright
Gustafson Aug (Knife Falls) Cloquet 2
Gustafson Chas (Silver) Moose Lake 2
Gustafson Gust A (Beseman) Wright
Gustafson Jas (Atkinson) Mahtowa 2
Haapala Jacob (Kalavala) Cromwell
Habbegger Fred J (Blackhoof) Wrenshall 1
Habbegger Jno C (Blackhoof) Wrenshall 1
Habbegger Louis (Silver Brook) Wrenshall
Habbegger Wm P (Blackhoof) Carlton
Hackensmidt Max (Red Clover) Cromwell
Hacker Jno K (Barnum) Moose Lake 1
Hagbakka Nikolai (Progress) Cromwell
Hagbakka Victor (Progress) Cromwell
Hagen Iver H (Skelton) Barnum
Hagfors Nels Moose Lake 2
Haggart Malcolm (Kalavala) Barnum 2
Haglun Nils Atkinson
Haglund H A Moose Lake 2
Haglund Louis (Blackhoof) Barnum 1
Hagquist Wm (Twin Lakes) Carlton 1
Hagstrom P P (Barnum) Moose Lake 1
Haikola Jno (Silver) Moose Lake 2
Hakamaa Solomon (Silver) Kettle River
Hakamaki Jno (Eagle) Cromwell
Hakkala Jno (Skelton) Barnum 2
Hakkanen Adi (Kalavala) Salo
Hakkarainen Kalle (Thomson) Cloquet 2
Haley Jas (Knife Falls) Cloquet 1
Hall Frank Wrenshall
Hall Freeman L (Skelton) Barnum
Hall G O Wrenshall
Hallbeck Chas (Thomson) Cloquet 1
Haller Bertha J Mrs Atkinson
Halverson Betsy H (Split Rock) Ronald Minn
Halvorson Halvor (Twin Lakes) Carlton 1
Halvorsen Soren (Twin Lakes) Carlton
Hammerstrom Axel (Skelton) Barnum
Hammitt Chas B Kettle River
Hammitt Fred (Silver Brook) Wrenshall
Hammitt R Roy Wrenshall
Hamren Olaf J (Lake View) Wright
Haney Chas (Silver) Moose Lake 2
Haney Wm (Silver) Moose Lake 2
Hannewell Geo Atkinson
Hanratty Peter (Perch Lake) Cloquet 3
Hanson Aug (Silver) Moose Lake 2
Hanson Bennie M (Twin Lakes) Carlton 1
Hanson C M Mrs (Skelton) Mahtowa
Hanson Carl (Barnum) Moose Lake 1
Hanson Edw (Twin Lakes) Carlton 1
Hanson Geo W Moose Lake 1
Hanson Hans (Knife Falls) Cloquet 3
Hanson Henry (Beseman) Wright
Hanson Hogan (Eagle) Cromwell
Hanson Lillian (Knife Falls) Cloquet 3
Hanson Louis H (Beseman) Wright
Hanson M P (Skelton) Mahtowa
Hanson Peter (Thomson) W Duluth 5
Hanson Swan (Blackhoof) Barnum 1
Hard Peter (Mahtowa) Carlton 1
Harder Hans (Twin Lakes) Carlton 1
Harme Frank (Thomson) Cloquet 1
Harner G M (Knife Falls) Cloquet 1
Harney Jas (Thomson) Cloquet 1
Harp Lyman (Beseman) Wright
Harper Glenn E Barnum 1
Harper L D (Holyoke) Harlis Minn
Harrington A P (Skelton) Barnum
Hart Fred (Beseman) Wright
Hatinen Abel (Thomson) Cloquet 1
Haubner Jno (Silver Brook) Wrenshall
Haughdahl Ole (Red Clover) Wright 1
Havonen Fred S (Progress) Sawyer
Haycraft Thos Barnum 2
Hayes Rutherford B (Blackhoof) Carlton 1
Hebert Gideon Wrenshall
Hebert Gideon (Knife Falls) Cloquet
Hebert Lester Wrenshall
Hebert M H (Knife Falls) Cloquet
Hebert Omer Wrenshall
Hecker Carl F Barnum 1
Hecker Jno L (Mahtowa) Barnum 1
Hecker Wm G (Blackhoof) Barnum 1
Heden Jno (Kalavala) Moose Lake 2
Hedenquist Arth E (Progress) Sawyer
Hedenquinst Victor (Sawyer) Cloquet
Hedenquist Wino (Progress) Sawyer
Hedin Jno E (Beseman) Wright
Hedman Ellen (Thomson) W Duluth 5
Hedman Jno (Holyoke) Foxboro Wis
Heikala John (Automba) Moose Lake 2
Heikkinen Tiina (Thomson) Cloquet 1
Heikkila Matt (Eagle) Cromwell
Heikkila Michl (Red Clover) Cromwell
Heikonen Johan (Thomson) Cloquet 1
Heino Nestor (Perch Lake) Cloquet
Heiskari Jacob (Kalavala-Silver) Moose Lake 2
Hela Henry (Perch Lake) Cloquet
Hellberg Matt (Thomson) Cloquet 1
Hellerstedt O W (Silver) Kettle River
Hellstrom Eliz (Thomson) Cloquet
Hellum Robt Moose Lake 2
Hendrickson Jno (Split Rock) Kettle River
Hendrickson Lambert Automba
Hendrickson Ole Barnum 1
Hendrickson Oscar (Kalavala) Moose Lake 2
Hennes Martin Barnum 1
Henninger Amos (Barnum) Nemadji
Henninger Chas W Barnum 1
Henninger Ralph Nemadji
Henry K (Kalavala) Moose Lake 2
Hermanson Gust (Kalavala) Moose Lake 2
Herrem Ole Moose Lake 1
Hetherington Thos Barnum 1
Hickling Wm C Moose Lake 1
Hiettikko Matt (Eagle) Cromwell
Hihmala Antti (Thompson) Cloquet 1
Hihmala Jack (Thompson) Cloquet 1
Hilde Peder Moose Lake
Hill Alex K (Kalavala) Salo
Hill Andr (Thomson) Cloquet 1
Hill Andr (Kalavala) Moose Lake 2
Hill Chas (Eagle) Cromwell
Hill Eliz (Kalavala) Salo
Hill Eug (Red Clover) Cromwell
Hill Frank (Thomson) Cloquet 1
Hill Frank E (Thomson) Cloquet 2
Hill Gust (Thomson) Cloquet 2
Hill Henry (Silver) Kettle River
Hill Isaac (Thomson) Cloquet 2
Hill Jno (Kalavala) Moose Lake 2
Hill Jno (Perch Lake) Cloquet
Hill Jno A (Perch Lake) Cloquet
Hill Matt (Skelton) Barnum 2
Hilpipre Alf (Wrenshall) So Superior Wis Sta B
Himango Otto (Thomson) Cloquet 1
Himango Saml (Thomson) Cloquet 2
Himango Theo (Thomson) Cloquet 1
Himmelrose Axel (Kalavala) Moose Lake 2
Hinz Minnie (Twin Lakes) Carlton 1
Hiukka Henry (Thomson) Cloquet 1
Hiukka Peter (Thomson) Cloquet 1
Hjulstad Ole (Lake View) Wright
Hoag Harmon (Blackhoof) Duesler
Hoag R (Knife Falls) Cloquet 2
Hogberg Anton (Twin Lakes) Carlton 1
Hogle Elery E Wrenshall
Hoglund Andr V (Eagle) Cromwell
Hoglund Erick O (Sawyer) Atkinson
Hokkala Jno (Progress) Sawyer
Hollis Eva (Progress) Sawyer
Hollis Lawrence M (Progress) Sawyer
Holm Ida (Twin Lakes) Atkinson
Holm Jack (Thomson) Harney
Holm Jno (Eagle) Cromwell
Holmes Winfield (Silver Brook) Wrenshall
Holmi Hilja M (Lake View) Tamarack
Holmi Jno (Kalavala) Moose Lake 2
Holmi Victor (Lake View) Tamarack
Holt Ed (Knife Falls) Cloquet 2
Homstad Oscar (Red Clover) Cromwell
Hongisto Frank (Thomson) Cloquet 2
Hoolihan L J (Blackhoof) Carlton 1
Horn Frank W (Silver Brook) Wrenshall
Horner M C (Silver Brook) Wrenshall
Hortlund Anton Holyoke
Horton Merton E (Silver) Moose Lake 2
Houck Leon C (Progress) Cromwell
Hudberg Edwin (Perch Lake) Cloquet
Hudberg Erick (Perch Lake) Cloquet
Hughes E D (Blackhoof) Carlton 1
Huffman Elsworth J (Barnum) Nemadji
Hullander Frank (Skelton) Barnum
Hultberg Carl (Thomson) Cloquet 1
Hultberg Olaf (Barnum) Moose Lake 2
Hultberg Oscar (Thomson) Cloquet 1
Humne Antlai (Sawyer) Cloquet 3
Hurley Mack C (Holyoke) Barnum
Huvemerinda Frank (Thomson) Cloquet 1
Hyrkas Henry (Thomson) Cloquet 1
Ikola Jacob (Thomson) Cloquet 2
Ikola Sanna (Thomson) Cloquet 2
Illikainen Aug (Silver) Kettle River
Isaacson Alex (Knife Falls) Cloquet 2
Isaacson Herman (Knife Falls) Cloquet
Isaacon Herman (Knife Falls) Cloquet 2
Isaacson Isaac (Kalavala) Moose Lake 2
Isaacson Jno H (Thomson) Cloquet 1
Jackson Emma (Knife Falls) Cloquet
Jacobs Delbert D (Barnum) Moose Lake 2
Jacobson Axel (Perch Lake) Cloquet
Jacobson A M Holyoke
Jacobson Gurena L (Thomson) Cloquet
Jacobson Jacob (Thomson) W Duluth 5
Jacobson Jno W Holyoke
Jalonen Chas (Kalavala) Cromwell
Janckila Henry Mahtowa
Janiksela Gust (Silver) Moose Lake 2
Jarvenpaa Christ (Thomson) Cloquet 1
Jarvi Emil (Thomson) Cloquet 1
Jarvie Frank (Knife Falls) Cloquet 3
Jarvi Henry S (Split Rock) Kettle River
Jarvinen Sakri (Eagle) Cromwell
Jarvis Arth (Silver) Kettle River
Jarvunen David (Perch Lake) Cloquet 3
Jaskari Antti (Corona) Sawyer 1
Jaskari Jacob E (Progress) Sawyer 1
Jean Antoine Wrenshall
Jennings Amos Holyoke
Jensen Christ P Barnum 1
Jensen J P Barnum 1
Jensen Jens C (Silver Brook) Wrenshall
Jensen Olaf (Red Clover) Cromwell
Jensen Ole Holyoke
Jerkovsky Nicholas (Red Clover) Cromwell
Jesse Jno (Knife Falls) Cloquet 3
Jessop Benj F Barnum 1
Jessop Wm C Barnum 1
Johnson Aug (Silver) Moose Lake 2
Johnson Alb G Barnum
Johnson Alf (Split Rock) Kettle River 1
Johnson Alf A (Eagle) Cromwell
Johnson Andr (Beseman) Wright
Johnson Andr (Thomson) Cloquet 2
Johnson Andr (Skelton) Barnum 2
Johnson Anna Mrs (Skelton) Barnum 2
Johnson Anton (Beseman) Wright
Johnson Anton (Thomson) Cloquet 1
Johnson Carl Sawyer 1
Johnson Carl A Moose Lake 1
Johnson Carl E (Knife Falls) Cloquet 1
Johnson Carl G (Blackhoof) Duesler
Johnson Carl G (Silver) Moose Lake 2
Johnson Carl J (Automba) Kettle River 1
Johnson Carl O (Knife Falls) Cloquet 3
Johnson Chas (Kalavala) Barnum 2
Johnson Chas (Silver Brook) Wrenshall
Johnson Chas (Mahtowa) Carlton 1
Johnson Chas A (Silver) Kettle River
Johnson Chas A (Thomson) Cloquet 1
Johnson Chas A (Beseman) Wright
Johnson Chas E (Mahtowa ) Carlton 1
Johnson Chas G Atkinson
Johnson Chas J Automba
Johnson Chas V (Automba) Kettle River 1
Johnson Chas W Automba
Johnson Christ (Blackhoof) Barnum 1
Johnson David (Kalavala) Salo
Johnson Ed (Progress) Sawyer
Johnson Ed (Holyoke) Harlis Minn
Johnson Ed S (Blackhoof) Barnum 1
Johnson Edna Barnum 1
Johnson Edw Atkinson
Johnson Elias (Automba) Kettle River 1
Johnson Ely (Thomson) Cloquet 1
Johnson Emil E (Thomson) Harney
Johnson Emily Mrs Mahtowa
Johnson Erick (Knife Falls) Cloquet 2
Johnson Erick (Corona) Sawyer
Johnson Frank Holyoke
Johnson Frank (Perch Lake) Cloquet 3
Johnson Frank G (Silver) Moose Lake 2
Johnson Fred A (Thomson) Cloquet 1
Johnson Geo (Thomson) Cloquet
Johnson Gust Mahtowa
Johnson Gust A (Kalavala) Moose Lake 2
Johnson Gust T Barnum 1
Johnson Hans (Silver) Moose Lake 2
Johnson Harold E (Silver) Moose Lake 2
Johnson Henry J Automba
Johnson Jno Automba
Johnson Jno (Silver Brook) Wrenshall
Johnson Jno (Eagle) Cromwell
Johnson Jno (Perch Lake) Cloquet
Johnson Jno A Wrenshall
Johnson Jno A (Thomson) Cloquet 1
Johnson Jno E (Silver) Moose Lake 2
Johnson Jno M (Blackhoof) Barnum 1
Johnson Jno O Barnum
Johnson Jno P (Atkinson) Mahtowa 2
Johnson Jno P (Thomson) Cloquet 2
Johnson Jos (Thomson) Cloquet 1
Johnson Jos A (Skelton) Barnum 2
Johnson Kattarina (Thomson) Cloquet 1
Johnson Lars (Kalavala) Salo
Johnson Lars Wrenshall
Johnson Levi Automba
Johnson Louis (Blackhoof) Barnum 1
Johnson Maria (Thomson) Harney
Johnson Maria Mrs (Blackhoof) Barnum 1
Johnson Martin E (Moose Lake) Sturgeon Lake 2
Johnson Matt (Thomson) Cloquet 1
Johnson Mons (Barnum 1
Johnson Nels G (Thomson) Harney
Johnson Nicholas Holyoke
Johnson Olaf (Silver) Moose Lake 2
Johnson Ole Moose Lake 1
Johnson Ole Barnum 1
Johnson Oscar (Thomson) Cloquet 1
Johnson Oscar (Perch Lake) Cloquet 3
Johnson Roy E Sawyer
Johnson Tiina K (Thomson) Cloquet
Johnson Wm (Thomson) Cloquet 1
Johnson Wm P (Automba) Kettle River 1
Johnson Wm P Automba
Joki Iver (Thomson) Cloquet 1
Jokimaki Arth (Automba) Kettle River 1
Jokimaki Jno (Automba) Kettle River 1
Jokinen Chas (Progress) Sawyer
Jokinenen Alex (Sawyer) Cloquet 3
Jolicoeur Alf J (Knife Falls) Cloquet 3
Jolicoeur Jos (Knife Falls) Cloquet 3
Jordan Harland (Barnum) Moose Lake 1
Jorstad Bertha (Red Clover) Cromwell
Joseph Herman Moose Lake
Josselyn Alb C Barnum 1
Juberg Aug (Mahtowa) Barnum 1
Juberg Julius (Mahtowa) Barnum 1
Juntilainen Henry (Corona) Mahtowa 2
Juntti Edw W (Thomson) Harney
Juntti Ely (Thomson) Harney
Juntti Emil (Thomson) Harney
Juntunen Hjalmar (Thomson) Cloquet 1
Juntunen Jos (Thomson) Cloquet 1
Juntunen Jos W Jr (Thomson) Cloquet 1
Juntunen Otto (Thomson) Cloquet 1
Juola Eliel (Thomson) Cloquet 1
Juola Kaisa Mrs (Thomson) Cloquet 1
Juola Waino (Thomson) Cloquet 1
Juotas Andr (Thomson) Cloquet 2
Jurek Steve (Split Rock) Kettle River 1
Jurek Wajcirck (Split Rock) Kettle River 1
Jusczak Frank (Silver) Kettle River
Juusula Jacob (Thomson) Cloquet 1
Juusula Leo (Thomson) Cloquet 1
Jylkka Ida (Kalavala) Cromwell
Kaanta Alex (Thomson) Cloquet 1
Kaanta Hilma (Thomson) Cloquet 1
Kaasalainen Andr (Automba) Kettle River 1
Kachinski Jos (Split Rock) Kettle River 1
Kahara Jacob (Kalavala) Kettle River
Kahara Jno (Eagle) Cromwell
Kahra Isac V Automba
Kahring Chas Barnum
Kahring Chas Barnum 1
Kaivo Santra (Skelton) Barnum
Kakkonen Thos (Kalavala) Kettle River
Kalenius Wm (Skelton) Barnum 2
Kalli Chas (Eagle) Cromwell
Kallinski Oscar (Sawyer) Cloquet 3
Kamppanen Adam (Red Clover) Wright 1
Kamunen Andr (Progress) Sawyer 1
Kamunen Nels Sawyer 1
Kangas Andr (Knife Falls) Cloquet 2
Kangas Jno (Thomson) Cloquet 1
Kangas Jos (Thomson) Cloquet 1
Kangas Matt (Kalavala) Salo
Kaponen Herman (Thomson) Cloquet 1
Kari Isaac (Lake View) Tamarack
Kari Iver (Lake View) Tamarack
Karjala Victor (Knife Falls) Cloquet 3
Karjalainen Henry (Thomson) Cloquet 1
Karki Henry (Automba) Kettle River 1
Karlson Jno Automba
Karppinen Erik (Eagle) Cromwell
Karulak Agnes (Split Rock) Kettle River 1
Karulak Wm (Split Rock) Kettle River 1
Katka John (Thomson) Cloquet 1
Katka Selma (Thomson) Cloquet 1
Katka Wm (Thomson) Cloquet 1
Katzele C A (Mahtowa) Barnum 1
Katzele Rudolph Barnum 1
Kavanaugh Edw J (Twin Lakes) Carlton 1
Kavanaugh Patk (Twin Lakes) Carlton 1
Kazunas Eliz (Lake View) Wright
Kaiki Wm (Automba) Kettle River 1
Kaukarla Otto (Automba) Kettle River
Keinanen Jno (Silver) Moose Lake 2
Kellstrom Matt (Knife Falls) Cloquet 2
Kemi Aug H (Knife Falls) Cloquet 1
Kemppainen Adam (Red Clover) Wright 1
Kennedy David W (Blackhoof) Barnum 1
Keskitala Erick (Eagle) Cromwell
Kesty Hannes (Thomson) Cloquet 2
Ketola Oscar Automba
Kibart Walter (Beseman) Wright
Kiefer Jos (Mahtowa) Carlton 1
Kiihiala Jere (Perch Lake) Cloquet
Kiiskila Vaino (Eagle) Cromwell
Kilponen Yrjo Automba
Kinkki Michl (Eagle) Cromwell
Kinnunen Chas (Thomson) Cloquet 1
Kinnunen Edw (Thomson) Cloquet 1
Kinnunen Henry (Thomson) Cloquet 2
Kipp J H Barnum 2
Kirno Johannes (Corona) Mahtowa 2
Kirzy Jos J (Beseman) Wright
Kittle Bernhard F (Clear Creek) Nickerson
Kivi Victor (Progress) Sawyer 1
Kivisto Hugo (Thomson) Cloquet 1
Kivisto Karl (Thomson) Cloquet 1
Kjarum Ole L Moose Lake 1
Kjoslaja Henry (Silver) Moose Lake 2
Klavu Anna Mrs (Eagle) Cromwell
Kleckner Stanis G (Knife Falls) Cloquet 2
Klejeske Frank (Split Rock) Kettle River 1
Klejeski Felix (Split Rock) Kettle River 1
Klossner Jno (Twin Lakes) CarIton 1
Knudsen Marie (Mahtowa) Barnum 1
Knudsen Noemi (Mahtowa) Barnum
Knuth Lewis C Wrenshall
Kobus Jos (Split Rock) Kettle River
Koenig Wm (Kalavala) Barnum 2
Kohtala Jacob (Silver) Kettle River
Koivisto Alex (Eagle) Cromwell
Koivisto Isaac (Eagle) Cromwell
Kolodzi Jno (Split Rock) Kettle River
Kolodzi Jos (Split Rock) Kettle River
Koncal Michl (Red Clover) Cromwell
Konsti Edw (Kalavala) Kettle River
Konsti Gust (KalavaIa) Cromwell
Konsti Jno (Kalavala) Moose Lake 2
Konu Jno (Silver) Moose Lake 2
Konu Matt (Thomson) Harney
Koonce Jas M (Skelton) Barnum 2
Korbi Alex (Thomson) Cloquet 1
Korbi Alf (Thomson) Cloquet 1
Korbi Chas (Knife Falls) Cloquet 2
Korbi Jno (Knife Falls) Cloquet 1
Korbi Wm (Thomson) Cloquet 1
Korhonen Jno P (Silver) Moose Lake 2
Korpela Gust Automba
Korpi Ida (Automba) Kettle River 1
Korpi Jno (Automba) Kettle River 1
Koskela Jno (Automba) Kettle River 1
Koski Aino (Thomson) Cloquet 2
Koski Jacob (Kalavala) Cromwell
Koski Jno (Kalavala) Cromwell
Koski Matt (Thomson) Cloquet 2
Koski Richd (Kalavala) Kettle River
Kosky Wm Automba
Koskinen Vaino (Eagle) Cromwell
Kosten Chas (Skelton) Barnum 2
Kotiranta Martin (Perch Lake) Cloquet 3
Kovanen Einard Automba
Kowalski Andr (Silver) Kettle River
Kowalski Jacob (Split Rock) Kettle River 1
Kowisto Nicholas (Silver) Kettle River
Krakora Frank L (Red Clover) Cromwell
Krakora Jno (Red Clover) Cromwell
Krakora Mary Mrs (Eagle) Cromwell
Kramer P J Holyoke
Krause Fred M (Moose Lake) Kerrick Minn
Kretianta Martin (Perch Lake) Cloquet 3
Krigsholm Arvid (Automba) Kettle River 1
Krogh Richd M (Red Clover) Cromwell
Krueger David H (Knife Falls) Cloquet 3
Krueger Julius Wrenshall
Krueger Wm Wrenshall
Kuehl Geo (Silver) Moose Lake 2
Kulas Stanley (Split Rock) Kettle River
Kumm Jesse (Beseman) Wright
Kusicko J Alf (Thomson) Cloquet 1
Kusicko Peter W (Thomson) Cloquet 1
Kusicko Wm (Thomson) Cloquet 1
Kuusisto Herman (Lake View) Wright
Kuusisto Matt (Corona) Sawyer 1
Kwapick Andr (Split Rock) Kettle River 1
Kyllonen Jacob Moose Lake 1
Ladvala Ludvig (Knife Falls) Cloquet 1
LaFIask Denver (Kalavala) Kettle River
Lahti Ade (Eagle) Cromwell
Lahti Hilma (Thomson) Cloquet 2
Lahti Hjalmer (Mahtowa)
Lahti Jno (KalavaIa) Cromwell
Lahti Jno W (Thomson) Cloquet 1
Lahti Severt (Kalavala) Kettle River
Laine Oscar (Knife Falls) Cloquet 2
Lajon Emil (Silver) Kettle River
Lake Andr (Kalavala) Moose Lake 2
Lake Frank (Silver) Kettle River
Lakso Andr (Thomson) Cloquet 1
Lakso Selma L (Thomson) Cloquet 1
Lampel Herman (Kalavala) Kettle River
Lammi Eliina Mrs Sawyer
Lammi Jno (Silver) Kettle River
Lamminen Jno (Thomson) Cloquet 1
Lamminen Selim A (Knife Falls) Cloquet 2
Lampi Herman (Lake View) Tamarack
Lampi Sakri (Silver) Moose Lake 2
Lampsa Jno (Kalavala) Moose Lake 2
Lanaski Mathew B (Beseman) Wright
Landin Peter (Red Clover) Cromwell
Landin Wm Barnum 1
Landry Chas E (Knife Falls) Cloquet 3
Landry Edw (Knife Falls) Cloquet 3
Landry Jos (Knife Falls) Cloquet 3
Langenbruner Wm F (Knife Falls) Cloquet 3
Langila Emil (Thomson) Cloquet 1
Langworthy W V (Twin Lakes) Carlton 1
Langhorst C H Barnum 1
LaPierre Geo B Wrenshall
LaPrairie Henry Jr (Knife Falls) Cloquet 3
Larson Axel N (Twin Lakes) Atkinson
Larson Christ (Knife Falls) Cloquet 1
Larson Clarence (Blackhoof) Barnum
Larson Edw (Red Clover) Cromwell
Larson Emil W (Split Rock) Kettle River 1
Larsen Gudmund Barnurn
Larson Jno Mahtowa
Larson Jno F Sawyer
Larson Jos (Eagle) Cromwell
Larson Leonard (Knife Falls) Cloquet 1
Larson Louis S (Barnum) Nemadji
Larson Norman (Beseman) Cromwell
Larson Peter (Knife Falls) Cloquet 1
Larson Swan M (Blackhoof) Carlton 1
Larson Wm (Skelton) Barnum 2
Larum Christina Mrs Mahtowa
Lattu Einar Moose Lake 1
Laurie Emil (Knife Falls) Cloquet 3
Laurila Jno (Thomson) Cloquet 1
Lauritzen Carl G Barnum 1
Lavigne Sarah (Twin Lakes) Carlton 1
Lavoie Theophile (Knife Falls) Cloquet 3
Leahy D A Sawyer 1
Lee Alb (Perch Lake) Carlton
Lee Chas Atkinson
Lee Jas Atkinson
Lehikoinen Robt (Perch Lake) Cloquet 3
Lehtinen Chas (Thomson) Cloquet 1
Lehtinen Isaac (Eagle) Cromwell
Lehto Andr (Thomson) Cloquet 1
Lehto Frank (Thomson) Cloquet 1
Lehto Hazel I (Thomson) Cloquet 1
Lehto Toivo E (Knife Falls) Cloquet 1
Lehto Victor Sawyer 1
Lehto Waino (Knife Falls) Cloquet 1
Lehtonen Jno (Thomson) Cloquet 1
Leimer Lester (Twin Lakes) Carlton
Leimer Louis (Knife Falls) Cloquet 1
Leimer Mary (Knife Falls) Cloquet 1
Leino Oscar (Automba) Salo 1
Leipold G A (Clear Creek) Nickerson
Leipold L E Barnum 1
Lemieux Frank (Knife Falls) Cloquet 3
Lennartson Louis B Mahtowa
Leppajar Gust (Silver) Kettle River
Leppioja Andr (Kalavala) Kettle River
Leppioja Matt (Automba) Kettle River 1
Lewis F A Barnum 2
Lewis Fred (Skelton) Barnum 2
Lewis Maude M Moose Lake 1
Lewis Nathan Wrenshall
Liddick Herman (Beseman) Wright
Lightbody Chas H (Twin Lakes) Carlton 1
Liljigren Carl J (Lake View) Wright
Lilyquist Jno Mrs Barnum 1
Lilyquist Olaf Barnum 1
Lind Jno (Skelton) Barnum 2
Lind Paul Barnum
Lind Reinhold (Beseman) Wright
Lindberg Andr J Holyoke
Lindberg Chas E (Atkinson) Sawyer
Lindberg E A Holyoke
Lindell Aug (Blackhoof) Barnum 1
Lindell Saml (Blackhoof) Barnum 1
Lindgren Jno A (Skelton) Barnum
Lindholm Adam (Thomson) Cloquet 1
Lindholm Martin (Eagle) Cromwell
Lindquist C Alb Atkinson
Lindquist Hanna S (Thomson) Cloquet 2
Lindquist Jno (Thomson) Cloquet 2
Line Jaster (Progress-Eagle) Cromwell
Lingren Frank (Knife Falls) Cloquet2
Little Robt (Skelton) Barnum
Loban Aldrich B (Blackhoof) Carlton 1
Loban Horace Wrenshall
Loban Horace (Blackhoof) Wrenshall 1
Lockling Herbert E (Knife Falls) Cloquet
Lockling Jackson R (Knife Falls) Cloquet
Lofgren Elmer Moose Lake 1
Lofgren Sofia Moose Lake 1
Lonek Chas Barnum 1
Long Henry (Lake View) Wright
Loon Benj (Knife Falls) Cloquet 3
Loon Danl B (Knife Falls) Cloquet 3
Louden R P (Knife Falls) Cloquet 1
Lorius Alf (Silver) Moose Lake 2
Loury Emil H (Knife Falls) Cloquet 1
Luakkanen Jno (Kalavala) Moose Lake 2
Lull Alf Holyoke
Lull Convers Holyoke
Lumppio Alf (Knife Falls) Cloquet 2
Lund Andr (Perch Lake) Cloquet 3
Lund Edw G (Silver) Moose Lake 2
Lund Gerda (Blackhoof) Barnum 1
Lundberg Alf (Blackhoof) Barnum 1
Lundberg Arth (Atkinson) Mahtowa 2
Lundberg Aug (Atkinson) Mahtowa 2
Lundberg Jno (Corona) Sawyer 1
Lundin Alex (Kalavala) Salo
Lundin Jno (Kalavala) Salo
Lundgren Karl O (Perch Lake) Cloquet 3
Lundgren Oscar (Perch Lake) Cloquet 3
Lundquist Axel (Beseman) Wright
Lundsten Erick (Skelton) Mahtowa
Lundsten Levard (Skelton) Mahtowa
Luokkala Jno (Thomson) Cloquet 1
Luomala Eliina (Knife Falls) Cloquet 2
Luomala Jno (Knife Falls) Cloquet 2
Luomanen Aug Automba
Lust Otto (Eagle) Cromwell
Luziach Michl Wrenshall
Lyes Henry Atkinson
Lynch Terry (Twin Lakes) Carlton
Lyng Peter (Beseman) Wright
Lyngen J J (Silver) Moose Lake 2
Lyngen Melvin (Silver) Moose Lake 2
Lyngen Victor (Silver) Moose Lake 2
Lynne Bros (Red Clover) Wright 1
Lyons Chas F (Perch Lake) Cloquet 3
Lyytonen Otto (Thomson) Cloquet 1
Lyttonen Paul (Thomson) Cloquet 1
Lyytonen Paul Jr (Thomson) Cloquet 1
McAgnew D (Blackhoof) Duesler
McCarthy Mason Wrenshall
McCoy Robt L (Blackhoof) Wrenshall 1
McCuskey Carrie Holyoke
McCuskey Emily Holyoke
McCuskey Harry B Holyoke
McCuskey Homer Holyoke
McCuskey W B (Clear Creek) Holyoke
McDonald C O (Skelton) Barnum 2
McHarg Jas Barnum
McIntire Otis (Silver Brook) Carlton 1
McKeen C L (Barnum) Big Lake Minn
McKibbon Fred (Thomson) Cloquet 1
McQuoid Arth (Skelton) Barnum 2
McWithey T G (Knife Falls) Scanlon
Macieasak Andr (Split Rock) Kettle River 1
Madsen Chas (Holyoke) Harlis Minn
Madsen Leonard Moose Lake
Madsen Lina (Red Clover) Cromwell
Madsen Martin (Red Clover) Moose Lake
Madsen Waldmar Holyoke
Magney Clarence R (Perch Lake) Cloquet
Magnus D Holyoke
Maher Patk (Red Clover) Cromwell
Mahlberg Walter (Lakeview) Tamarack
Mahlman M Moose Lake 2
Maixner Alois L (Eagle) Wright 1
Makela Gust (Lake View) Tamarack
Maki Alb (Eagle) Cromwell
Maki Anselim (Knife Falls) Cloquet 1
Maki Aug (Automba) Kettle River 1
Maki David (Eagle) Cromwell
Maki Erick T (Silver) Kettle River
Maki Frank (Eagle) Cromwell
Maki Gust (Thomson) Cloquet 1
Maki Isaac (Eagle) Cromwell
Maki Ivar (Eagle) Cromwell
Maki Iver (Knife Falls) Cloquet 1
Maki Jno (Progress) Cromwell
Maki Jno K (Thomson) Cloquet 1
Maki Konstant (Kalavala) Moose Lake 2
Maki Mandi (Eagle) Cromwell
Maki Mary Mrs (Progress) Sawyer
Maki Matti (Perch Lake) Cloquet
Maki Oscar (Kalavala) Kettle River 1
Maki Saml (Eagle) Cromwell
Maki Swen (Red Clover) Cromwell
Maki Wiktor J (Automba) Kettle River 1
Maki Wm Sawyer
Maki Wm (Automba) Kettle River 1
Mallinen Aug (Thomson) Cloquet 1
Malm Atu (Knife Falls) Cloquet 3
Maniak Jno (Split Rock) Kettle River 1
Manni Jno (Kalavala) Kettle River
Mannikka Matli (Red Clover) Cromwell
Mannila Alma Mrs Sawyer
Mannisto Frank (Thomson) Cloquet 1
Marana Peter (Clear Creek) Nickerson
Marks Chas A (Thomson) Harney
Markus Jno H (Thomson) Harney
Markusula Jno (Thomson) Harney
Martin Henry (Knife Falls) Cloquet
Mason Sidney D (Knife Falls) Cloquet 1
Mastomaki Jacob (Red Clover) Wright 1
Mastomaki Jos (Red Clover) Wright
Mathison Jennie Mrs (Atkinson) Mahtowa 2
Mathison Rudolph (Atkinson) Mahtowa 2
Matson Ole (Knife Falls) Cloquet 3
Matta Wm A (Kalavala) Kettle River
Matten Alois (Silver Brook) Wrenshall
Matten Oscar (Silver Brook) Wrenshall
Mattila Andr (Lake View) Wright
Mattila Henry (Split Rock) Kettle River 1
Mattila Herman (Thomson) Cloquet 2
Mattila Oscar (Thomson) Cloquet 1
Mattinen Emil A (Thomson) Cloquet 1
Mattinen Geo A F (Thomson) Cloquet 1
Mattinen Gustave (Thomson) Cloquet 1
Mattinen Hjalmar J (Thomson) Cloquet 1
Mattinen Sanna (Thomson) Cloquet 1
Mattson Alex Automba
Mattson Alf (Eagle) Cromwell
Mattson Andr Wrenshall
Mattson Andr (Thomson) Cloquet 1
Mattson Chas H (Thomson) Cloquet 2
Mattson Erick (Thomson) Cloquet 2
Mattson Gustaf (Silver) Kettle River
Mattson Henry Barnum 2
Mattson Hjalmer (Thomson) Cloquet 2
Mattson Jacob (Thomson) Cloquet 1
Mattson Jno (Thomson) Cloquet 1
Mattson Nicholas (Eagle) Cromwell
Mattson Peter (Eagle) Cromwell
Mattson Robt A (Thomson) Cloquet 1
Mattson Walter (Automba) Kettle River 1
Mattson Walter Automba
Mattson Wm (Thomson) Cloquet 1
Maul Frieda Wrenshall
Maunu Arth E (Thomson) Cloquet 1
Maunu Erick E (Thomson) Cloquet 1
Maunu Hjalmer (Thomson) Cloquet 1
Maxner Louis (Eagle) Cromwell
Mayala Hilma (Kalavala) Kettle River
Meldrum G W (Red Clover) Cromwell
Menghini Jno (Clear Creek) Nickerson
Menne Ben Holyoke
Mesenbring Fred W (Barnum) Moose Lake 1
Mesenbring Gottlieb H (Skelton) Barnum 2
Meslow Nils Moose Lake 1
Metso Anton (Progress) Sawyer
Metso Emil (Perch Lake) Sawyer
Metso Jno Automba
Michaelson Jno (Corona) Mahtowa 2
Michalsk Zygmundt (Split Rock) Kettle River 1
Mickelson Anton S (Lake View) Wright
Mikkola Andr (Kalavala) Moose Lake 2
Milczarek Geo (Silver) Kettle River
Milczarek Jno (Silver) Kettle River
Miller C E (Skelton) Barnum
Miller Frank C (Beseman) Wright
Miller Josephine Mrs (Progress) Sawyer
Miller Karl (Skelton) Barnum
Miller Matt (Kalavala) Kettle River
Miller Orville I (Perch Lake) Sawyer
Miller Otto A Barnum
Miller R A (Sawyer) Cloquet 3
Miller Warren E (Perch Lake) Sawyer
Miller Wm (Skelton) Barnum
Mills C G (Kalavala) Kettle River
Miner Edwin (Barnum) Moose Lake 1
Miner Jas J (Skelton) Barnum
Moe Christine (Split Rock) Kettle River 1
Moe Lena (Thomson) W Duluth 5
Mohelski Wm (Silver) Kettle River
Moilanen Chas (Thomson) Cloquet 1
Molin Chas (Kalavala) Moose Lake 2
Moline Ida (Moose Lake 1
Molander Jno (Silver) Moose Lake 2
Moonen J C Wrenshall
Moore Robin A (Blackhoof) Carlton 1
Morberg Axel F (Blackhoof) Barnum 1
Moruski Andr (Lake View) Wright
Moser Anton C (Barnum) Moose Lake 1
Moser Chris (Barnum) Moose Lake 1
Muller J B Moose Lake
Munter Chas P (Atkinson) Mahtowa 2
Munter Louis (Blackhoof) Barnum
Munter Olof (Blackhoof) Barnum 1
Murdo Isaac (Thomson) Cloquet 1
Murray Lawrence (Knife Falls) Cloquet
Murray Michl (Knife Falls) Cloquet
Murray Michl (Silver Brook) Wrenshall
Myllymaa Evert (Thomson) Cloquet 1
Nasenius Abr (Atkinson) Carlton 1
Naslund Oscar A Barnum 1
Naslund Swan (Blackhoof) Barnum 1
Navakas Jos (Lake View) Wright
Needham Jas (Twin Lakes) Carlton 1
Nelson Absolam (Corona) Sawyer 1
Nelson Alf (Moose Lake) Nemadji
Nelson Andres (Blackhoof) Barnum 1
Nelson Aug (Knife Falls) Cloquet 2
Nelson Aug (Moose Lake) Nemadji
Nelson C E (Clear Creek) Nickerson
Nelson Chas Wrenshall
Nelson Chas (Silver Brook) Wrenshall
Nelson Chas A Atkinson
Nelson Chas A (Thomson) Cloquet 2
Nelson E M (Skelton) Barnum
Nelson Edith A Holyoke
Nelson Edw S Wrenshall
Nelson Erick M (Mahtowa) Barnum
Nelson Floyd (Clear Creek) Nickerson Minn
Nelson Herman W (Silver Brook) Wrenshall
Nelson Howard (Clear Creek) Nickerson Minn
Nelson Ida M Barnum
Nelson Jno (Knife Falls) Cloquet 2
Nelson Jno E Barnum
Nelson Martha Mrs Mahtowa
Nelson N B Barnum 1
Nelson Nels Atkinson
Nelson Nels (Blackhoof) Barnum 1
Nelson Nicholas (Thomson) W Duluth 5
Nelson P V (Knife Falls) Cloquet 3
Nelson Peter (Blackhoof) Barnum 1
Nelson Peter M (Knife Falls) Cloquet 3
Nelson Rasmus (Thomson) Cloquet 1
Nelson Selma (Twin Lakes) Atkinson
Ness Andr (Eagle) Cromwell
Ness Nels (Twin Lakes) Carlton 1
Nesso Jacob (Red Clover) Cromwell
Newman Alex Mahtowa
Newman Andr (Kalavala) Kettle River
Newman Chas G Barnum
Newman Gust L Barnum
Newman Wm D Mahtowa
Nichols W Moose Lake
Nicklason Alf (Moose Lake) Sturgeon Lake 2
Nielson Christ Barnum
Niemela Mikko (Automba) Salo
Niemi Alina (Kalavala) Kettle River
Niemi Arvid Automba
Niemi Arvid (Kalavala) Cromwell
Niemi Erick (Silver) Moose Lake 2
Niemi Frank (Eagle) Cromwell
Niemi Frank V (Kalavala) Cromwell
Niemi Hannah (Thomson) Cloquet 1
Niemi Jack (Silver) Kettle River
Niemi Jno W (Thomson) Cloquet 1
Niemi Nicholas (Lake View) Tamarack
Niemi Wm Automba
Nieminen Aina (Progress) Cromwell
Nieminen Emil (Sawyer) Cloquet 3
Nieminen Niilo (Knife Falls) Cloquet 2
Nieminen Niilo (Knife Falls) Cloquet 2
Niezgoski Rose Moose Lake 2
Nigen Jno (Sawyer) Cloquet 3
Nikkila Chas (Silver) Kettle River
Nivala Robt (Lake View) Tamarack
Norberg Erick Barnum 1
Norberg Jno (Skelton) Mahtowa
Nordlund Jno (Kalavala) Kettle River
Nordquist Jno (Knife Falls) Cloquet 3
Norell Gust A Barnum 1
Norell Olaf (Blackhoof) Barnum 1
Norgren Chas (Knife Falls) Cloquet 2
Norrgard Andr (Corona) Sawyer 1
Northberg Matilda (Lake View) Wright
Norton Marie (Beseman) Wright
Nowscinski Alex (Perch Lake) Cloquet
Nummela Jno (Kalavala) Salo
Nummela Waino (Kalavala) Salo
Nygard Oscar (Knife Falls) Cloquet 2
Nygard Victor (Progress) Sawyer 1
Nylund Matt L (Beseman) Wright
Nynas Alf (Thomson) Cloquet 1
Nynas Sanna M (Thomson) Cloquet 1
Nyrkinen Mary (Red Clover) Wright 1
Nystrom Conrad F Wrenshall
Oak Edw (Thomson) Cloquet 1
Oak Jno E (Thomson) Cloquet 1
Ober Arth (Blackhoof) Barnum 1
Ober Ole (Blackhoof) Barnum 1
Oberg Emil (Eagle) Cromwell
Oberg Jno F (Eagle) Cromwell
Oesbreich Paul (Red Clover) Wright 1
Oja Eliina (Thomson) Scanlon
Oja Frank (Kalavala) Moose Lake 2
Oja Isaac (Thomson) Cloquet 2
Oja Jno (Lake View) Tamarack
Oja Leander (Lake View) Tamarack
Ojibway Frank (Knife Falls) Cloquet
Ojibway Jos (Knife Falls) Cloquet
Okas Nicholas Wrenshall
Olgren Conrad Moose Lake 1
Olgren Julius Moose Lake 1
Olgren Lawrence Moose Lake 1
Ollon Jalmer (Progress) Sawyer
Olson Alb (Eagle) Cromwell
Olson Alb H (Thomson) Cloquet 1
OIson Andr (Perch Lake) Cloquet 3
Olson Anna (Thomson) Harney
Olson Annie Mrs Barnum 1
Olson Aug Atkinson
Olson B W (Twin Lakes) Carlton
Olson Ben (Silver Brook) Wrenshall
Olson C P (Knife Falls) Cloquet
Olson Carl Moose Lake 1
Olson Chas (Blackhoof) Barnum 1
Olson Emil (Blackhoof) Duesler
Olson Edw L (Perch Lake) Cloquet 3
Olson Engel (Silver) Moose Lake 2
Olson Erick Atkinson
Olson Ernest (Knife Falls) Cloquet 1
Olson Gust (Blackhoof) Barnum 1
Olson Gust (Silver) Moose Lake 2
Olson Haugen Mahtowa
Olson Hugo L W (Blackhoof) Carlton 1
Olson Jno Mahtowa
Olson John E (Thomson) Cloquet 1
Olson Louis (Thomson) Cloquet 1
Olsen Ludwig Moose Lake 1
Olson Martin Atkinson
Olson Mons O (Beseman) Wright
Olson Morris Sawyer
Olson Nels (Blackhoof) Barnum 1
Olson O B (Skelton) Barnum 2
Olson Ole (Silver) Moose Lake 2
Olson Pete (Knife Falls) Cloquet 1
Olson Peter Barnum 1
Olson Sivert (Mahtowa) Carlton 1
Olsen Tom (Silver) Moose Lake 2
Olson Victor (Blackhoof) Carlton 1
Oltmanns Adolph (Clear Creek) Holyoke
Oltmanns Fritz Holyoke
Oman Jno (Thomson) Cloquet 1
Oman Rudolph (Blackhoof) Barnum 1
Omer Alb (Skelton) Barnum
O'Neill Jane Mrs (Barnum) Moose Lake 1
O'Neill Jos O (Perch Lake) Cloquet 3
Orlowski Fred (Blackhoof) Carlton 1
Osberg Axel W (Silver) Moose Lake 2
Osberg Peter (Eagle) Cromwell
Osborne Edw Mahtowa
Ostrom Jno E (Knife Falls) Cloquet
Oswell Chas B (Blackhoof) Barnum
Oswell Oscar (Blackhoof) Barnum 1
Oswell Rudolph (Blackhoof) Barnum
Oswskey Jno Holyoke
Oswskey Jos B (Holyoke) Foxboro Wis
Otten Geo (Beseman) Wright
Otten Henry (Beseman) Wright
Otten Jurgen (Beseman) Wright
Otterson Oscar (Knife Falls) Cloquet
Overlie Lars (Twin Lakes) Iverson
Overn Nels (Mahtowa) Carlton 1
Paananen Jno W (Eagle) Cromwell
Paananen Matt (Eagle) Cromwell 1
Paarni Andr (Silver) Moose Lake 2
Paarni Chas (Thomson) Cloquet 1
Paarni Peter (Thomson) Harney
Paine Morris H (Eagle) Cromwell
Palki Andr (Thomson) Cloquet 1
Palkie Abel (Thomson) Harney
Palmer Floyd Wrenshall
Palmer Geo H Wrenshall
Palmquist Per J Barnum 1
Palo Erick (Thomson) Cloquet 1
Palo Jno (Thomson) Cloquet 1
Palo Niilo (Thomson) Cloquet 1
Pantsar Chas (Thomson) Cloquet 1
Pappelis Timothy A (Silver Brook) Wrenshall
Parpala Andr (Perch Lake) Cloquet
Parrent Camiel (Silver Brook) Wrenshall
Parviainen Andr (Eagle) Cromwell
Parviainen Matt (Eagle) Cromwell
Pasek Victoria (Split Rock) Kettle River 1
Paul B (Blackhoof) Duesler
Paul Geo (Knife Falls) Cloquet 3
Paulsen Bernt Moose Lake 1
Paulson Chas E (Blackhoof) Barnum 1
Paulson Geo P (Blackhoof) Barnum 1
Paulson Jno (Blackhoof) Barnum 1
Paulson L C (Blackhoof) Wrenshall
Paulson Phil (Blackhoof) Duesler
Paulson Swan Jr Moose Lake 1
Pawluk Alf Barnum 2
Paxton Jno (Holyoke) Foxboro Wis
Peacha Jas Wrenshall
Peacha J R (Twin Lakes) Carlton 1
Pearson Carl (Lake View) Wright
Pearson Gustaf (Lake View) Wright
Pearson Lambert Moose Lake 1
Pearson Peter (Blackhoof) Duesler
Pearson Wm (Perch Lake) Cloquet 3
Pease Jno E (Blackhoof) Wrenshall
Pederson Peter J (Blackhoof) Barnum 1
Pekkala Jno E (Skelton) Barnum 2
Pellerin Oliver (Thomson) Cloquet 1
Pelto Oscar (Thomson) Cloquet 1
Pengtila Matt (Thomson) Cloquet 1
Penthure D J (Blackhoof) Duesler
Pentilla Andr (Knife Falls) Cloquet 2
Pentilla Martha (Thomson) Cloquet 1
Pera Henry (Thomson) Cloquet 2
Perala Antti (Automba) Kettle River 1
Persons J G Holyoke
Perttula Edw (Thomson) Cloquet 2
Pertulla Jonas (Thomson) Cloquet 2
Perttula Karoliina (Thomson) Cloquet 2
Pesonen Matt (Corona) Mahtowa 2
Peter Saima Automba
Peter Walter Automba
Peters Felix (Thomson) Harney
Peters Hjalmer J (Thomson) Harney
Peters Jno H (Automba) Kettle River 1
Peters M M (Automba) Kettle River 1
Peters Nestor C (Automba) Kettle River 1
Peterson A (Atkinson) Mahtowa
Peterson Adolph (Blackhoof) Carlton 1
Peterson Alb T (Atkinson) Mahtowa
Peterson Albin (Silver) Moose Lake 2
Peterson Amanda (Thomson) W Duluth 5
Peterson Andr (Atkinson) Mahtowa
Peterson Anton P (Mahtowa)
Peterson Arth Barnum
Peterson C A (Clear Creek) Holyoke
Petersen Carl (Twin Lakes) Carlton 1
Peterson Carl Barnum 1
Peterson Carl E (Lake View) Wright
Peterson Carl E (Silver) Moose Lake 2
Peterson Carl G Mahtowa 2
Peterson Carl M (Beseman) Cromwell
Peterson Chas Barnum 1
Peterson Chas D (Mahtowa) Carlton 1
Peterson Chas G (Blackhoof) Barnum 1
Peterson Christina (Atkinson) Mahtowa
Peterson E Gotfrid (Atkinson) Mahtowa 2
Peterson Elmer A (Thomson) Cloquet 1
Peterson Erick (Thomson) Cloquet 1
Peterson Erick (Blackhoof) Barnum 1
Peterson Ernest J Barnum 1
Peterson Gust Moose Lake 2
Peterson Gust (Blackhoof) Duesler
Peterson Hannah (Knife Falls) Cloquet
Peterson Hjalmer (Thomson) Cloquet 1
Peterson Isaac Automba
Peterson Jacob J Barnum
Peterson Jens Atkinson
Peterson Jens (Skelton) Mahtowa
Peterson Jno F (Blackhoof) Barnum 1
Peterson Johannes (Beseman) Wright
Peterson Jno P (Atkinson) Mahtowa 2
Peterson Jno P (Thomson) Cloquet 1
Peterson Louis S (Silver) Moose Lake 2
Peterson Mary Automba
Peterson Morris Wrenshall
Peterson Nels M Barnum 1
Peterson Nels M (Barnum) Moose Lake
Peterson Ole (Atkinson) Mahtowa 2
Peterson Oscar (Mahtowa) Barnum 1
Peterson Oscar L Barnum 1
Peterson P Manfrid (Atkinson) Mahtowa 2
Peterson Peter (Automba) Salo
Peterson Peter A (Mahtowa) Barnum 1
Peterson Peter W Moose Lake 1
Peterson Richd (Eagle) Cromwell
Peterson Robt (Barnum) Moose Lake 1
Peterson S Hjalmer (Atkinson) Mahtowa
Peterson Swan (Atkinson) Mahtowa 2
Peterson Swan M (Atkinson) Mahtowa 2
Peterson Walter (Twin Lakes) Carlton 1
Peterson Wm Mahtowa
Peterson Wm (Silver) Moose Lake 2
Pettibone F A (Silver Brook) Wrenshall
Peura Arvid (Kalavala) Kettle River
Pevon Stans (Split Rock) Kettle River 1
Pfeifer Ben Mrs (Atkinson) Carlton 1
Phelps Glen Wrenshall
Phillips Danl (Barnum) Nemadji
Phillips Fred (Silver) Moose Lake 2
Pietari Wm (Thomson) Harney
Pieti Henry (Corona) Mahtowa 2
Pietila Axel Automba
Pietila Frank (Automba) Kettle River 1
Pietila Oscar Automba
Piippo Wm (Automba) Kettle River 1
Piirainen Henry A (Kalavala) Moose Lake 2
Piivoinen Jno (Perch Lake) Cloquet
Pinard Paul Wrenshall
Pitts Frank (Perch Lake) Cloquet 3
Piwon Wenzen Kettle River
Pohjola Chas (Corona) Mahtowa 2
Pohjola Jno (Knife Falls) Cloquet 2
Pohjola Wictor Barnum 2
Point Chas (Skelton) Barnum
Point Isaac (Thomson) Cloquet 1
Portinen Urho (Silver) Moose Lake 2
Posey Jos (Knife Falls) Cloquet
Posey Moses (Knife Falls) Cloquet 3
Posey Susan (Knife Falls) Cloquet
Pratt Wm (Skelton) Barnum 2
Presthus Jno (Moose Lake) Sturgeon Lake 2
Prevost Jno (Knife Falls) Cloquet 2
Pringle Geo (Blackhoof) Barnum 1
Prokosh Andr (Eagle) Cromwell
Pugsley C A (Holyoke) Foxboro Wis
Pugsley Lucy E (Holyoke) Foxboro Wis
Pugsley Myron J (Holyoke) Foxboro Wis
Pukari Oscar (Kalavala) Salo
Puliin Carl (Thomson) Cloquet 1
Puntila Sulo (Barnum) Moose Lake
Puolinen Alex (Thomson) Cloquet 1
Putney M H (Split Rock) Kettle River 1
Putzke Jos Barnum 1
Puype Cyriel (Silver Brook) Wrenshall
Pykkonen Andr (Thomson) Cloquet 1
Pykkonen Chas (Thomson) Cloquet 1
Pykkonen Matti (Thomson) Cloquet 1
Rahikainen Fred (Thomson) Cloquet 1
Raina Matt (Thomson) Cloquet 1
Rainer E W (Thomson) Cloquet 1
Raisanen Erick (Thomson) Cloquet 1
Randel Edw O (Silver) Moose Lake 2
Ranta Jno (Perch Lake) Cloquet 3
Ranta Nante (Thomson) Cloquet 1
Ranta Richd (Thomson) Cloquet 1
Rantasuo A H (Kalavala) Kettle River
Ranti Isaac (Thomson) Cloquet 1
Rapponen Matt (Thomson) Cloquet 1
Rapponen Matt (Thomson) Harney
Raske Ida A (Knife Falls) Cloquet 2
Raski Jno (Knife Falls) Cloquet 2
Rasmussen Louis (Clear Creek) Barnum 1
Rasmussen Rasmus Barnum 1
Rathborne Geo I (Beseman) Wright
Rattenstetter Annie C Barnum
Rautio Hilda S (Thomson) Cloquet 1
Rautio Matt (Corona) Mahtowa 2
Reed Frank W (Silver Brook) Wrenshall
Reed Louie (Corona) Mahtowa 2
Reed Wm A (Silver Brook) Wrenshall
Reilly Jno F (Skelton) Barnum
Reimer Jno (Red Clover) Cromwell
Rengo Bros (Automba) Kettle River 1
Rengo Einard (Automba) Kettle River
Rengo Emil (Automba) Kettle River 1
Rengo Gust A Automba
Rengo Hjalmar Automba
Rengo Jno Automba
Rengo Matt Automba
Rentola Santen (Eagle) Cromwell
Renz Gustav Holyoke
Repanen Wm M (Perch Lake) Cloquet 3
Revelle Edw J (Twin Lakes) Carlton
Revelle Theresa (Knife Falls) Carlton
Rhode Peter (Barnum) Nemadji
Riback Matt J Barnum 2
Rice Thos Wrenshall
Richardson Frank E (Silver) Barnum 2
Richardson Hiram M (Silver) Barnum 2
Riehiluoma Jno (Split Rock) Kettle River 1
Risberg Jno (Thomson) Scanlon
Roberts Wynn (Skelton) Barnum
Robins Laura J (Knife Falls) Cloquet 3
Rojola Jno (Eagle) Cromwell
Ronkainen Josephine (Silver) Moose Lake 2
Ronning Martin Holyoke
Rontti Sophia (Thomson) Cloquet 1
Ropponen Matt (Skelton) Barnum 2
Rosicky Anton (Red Clover) Cromwell
Rosnell Johan W (Perch Lake) Cloquet
Roth Augusta (Perch Lake) Cloquet
Rothman Fred (Beseman) Wright
Rudebeck Seffer (Mahtowa) Barnum 2
Ruff Harry (Knife Falls) Cloquet 3
Ruikka Henry (Thomson) Cloquet 1
Ruikka Ida (Thomson) Cloquet 1
Rundgren Aron Barnum 1
Rundgren Erick J Barnum 1
Rundstrom Oscar (Mahtowa) Barnum 1
Runnberg Axel (Atkinson) Mahtowa 2
Ruusunen Werner (Kalavala) Kettle River
Rypka Frank (Red Clover) Cromwell
Saarela Chas (Eagle) Cromwell
Saarela Matt W (Eagle) Cromwell
Saari Abr (Eagle) Cromwell
Saari Aron (Kalavala) Salo
Saari Erik (Eagle) Cromwell
Saburn Fred (Barnum) Moose Lake 1
Sahlstrom Gust Automba
St Peter Thos (Beseman) Wright
Salmela Frank (Lake View) Cromwell
Salmi Thos (Perch Lake) Cloquet 3
Salo Jacob (Kalavala) Kettle River
Salomaki Victor (Knife Falls) Cloquet 3
Samuelson F O (Lake View) Wright
Sand Andr (Moose Lake) Sturgeon Lake 2
Sandblom Aug (Silver) Moose Lake 2
Sandborn Fred (Perch Lake) Cloquet 3
Sandborn Mathilda (Perch Lake) Cloquet 3
Sandell Oscar E (Thomson) Cloquet 2
SangoIa Chas A (Eagle) Cromwell
Sandquist Claus A Moose Lake 2
Sandquist Jno L Barnum 1
Sandwick Christ K (Twin Lakes) Iverson
Sandwick Ole (Twin Lakes) Iverson
Santerre Ed (Knife Falls) Cloquet 3
Sarchet Eliz (Knife Falls) Cloquet 3
Sarriin Fanny M (Thomson) Cloquet 1
Sariin Josephine (Thomson) Cloquet 1
Sarila Walbur (Thomson) Cloquet 1
Sarkela Ida (Thomson) Cloquet 1
Sarvela Jacob Jr (Silver) Kettle River
Sarvela Victor S (Kalavala) Kettle River 1
Sather Christ Barnum 1
Saubam Fred (Perch Lake) Cloquet 3
Saukko Henry (Eagle) Cromwell
Saukko Matt (Thomson) Cloquet 1
Sauvola Emil (Automba) Kettle River 1
Savala Jno (Knife Falls) Cloquet 3
Savo Fred (Thomson) Cloquet 1
Savoja Jno (Lake View) Tamarack
Saxon Anders J Barnum
Saxon Hilda A Barnum 1
Saxon Roy O Barnum 1
Schauland Aug C (Barnum) Nemadji
Schei Adolph (Eagle) Cromwell
Schei Jno (Eagle) Cromwell
Schelinder John (Blackhoof) Carlton 1
Schelinder Louis (Blackhoof) Carlton 1
Schin Cornelius (Red Clover) Wright
Schleski Augusta (Silver Brook) Wrenshall
Schleske Carl Mrs (Silver Brook) Wrenshall
Schleski Herman (Silver Brook) Wrenshall
Schmidt Ernest E (Silver) Moose Lake 2
Schneider Chas (Knife Falls) Cloquet 3
Schramel Jno Barnum 1
Schroeder Geo (Eagle) Cromwell 1
Schultz Alb G Barnum 1
Schultz O A Mahtowa
Schwandt Otto Holyoke
Schwarz Chas L (Perch Lake) Cloquet
Schwendener Jno (Skelton) Barnum
Schwock Chas F (Barnum) Nemadji
Scott Bertha Wrenshall
Scott Otto M Mahtowa
Scott Walter (Silver Brook) Wrenshall
Seidenkranz Paul Barnum
Seimer Frank H (Barnum) Mose Lake 1
Selander Jno A (Eagle) Cromwell 1
Selen Andr (Blackhoof) Carlton 1
Selen Arnold (Blackhoof) Carlton 1
Selen Chester (Blackhoof) Carlton 1
Selen Jos O (Blackhoof) Carlton 1
Selgren Oscar (Twin Lakes) Carlton 1
Semerau Fritz Holyoke
Senter Jno A (Silver Brook) Wrenshall
Seppala Sacris (Thomson) Cloquet 2
Seppanen Frank (Kalavala) Salo
Seppanen Matt (Kalavala) Salo
Severson Edgar (Barnum)
Sheetz Guy F Wrenshall
Sheetz J P Wrenshall
Sheppard Jos (Silver Brook) Wrenshall
Shlauter Alex (Beseman) Wright
Shodeen Andr (Blackhoof) Carlton 1
Shotley Jas (Knife Falls) Cloquet 3
Shurin Jno Barnum 1
Shusta Anton (Split Rock) Kettle River
Shusta Jno (Split Rock) Kettle River 1
Shusta Wm (Split Rock) Kettle River 1
Signell Mauritz (Thomson) Cloquet 1
Siikkula Niilo (Thomson) Cloquet 1
Siimila Gust (Knife Falls) Cloquet 2
Siipola Erick (Knife Falls) Cloquet
Sikorski Frank T (Corona) Mahtowa 2
Sillanpaa Jno (Kalavala) Kettle River
Siltanen Jno (Kalavala) Kettle River
Simpson Edw Barnum 1
Simpson Fred Barnum
Simons Carl E (Red Clover) Cromwell
Sippa Henry (Thomson) Cloquet 1
Sipolia Gus Sawyer
Sippola Jacob (Silver) Moose Lake 2
Sjoblad Hugo (Thomson) Cloquet 1
Sjogren Isaac (Thomson) Cloquet 1
Sjogren Paul (Red Clover) Wright 1
Skarp Lydia M (Thomson) Cloquet 1
Skelton Roy D (Barnum) Moose Lake 1
Skelton Seward J Moose Lake 1
Skelton Vernon E Moose Lake 1
Skoczen Jno (Split Rock) Kettle River 1
Skog Alb E Moose Lake 1
Skog Don Moose Lake 1
Skoglund Aug Barnum 1
Skutvick Ivar K (Knife Falls) Cloquet
Sledge David L Wrenshall
Slickman Chas H (Silver Brook) Wrenshall
Smart Geo Barnum
Smith Alb Jr (Atkinson) Mahtowa
Smith Delbert L (Twin Lakes) Carlton 1
Smith Emil (Thomson) Scanlon
Smith G T Barnum
Smith Jno (Corona) Sawyer 1
Smith Jos H (Knife Falls) Cloquet 3
Smith Martin Automba
Smith Michl (Knife Falls) Cloquet 3
Smith Ramsey (Knife Falls) Cloquet 3
Smith Ramsey J (Knife Falls) Cloquet 3
Smith W H (Atkinson) Mahtowa
Sobczak Jno (Silver) Kettle River
Sobolewski Leo (Split Rock) Kettle River 1
Soderberg David (Silver) Moose Lake 2
Soderberg Esther (Perch Lake) Cloquet 3
Soderberg L P Holyoke
Solberg Jno (Knife Falls) Cloquet 3
Solberg Ole Barnum 1
Solheim Henry J (Barnum
Solomon Jos (Beseman) Wright
Sommer Jas W Wrenshall
Sota Emil (Thomson) Harney
Sota Jno (Thomson) Harney
Spangle Alf W (Blackhoof) Barnum 1
Spangle David S (Blackhoof) Barnum 1
Spangle Rosella (Blackhoof) Barnum 1
Sparring Emil (Red Clover) Cromwell
Spencer Thos (Skelton) Barnum 2
Spicer Clara Mrs (Beseman) Wright
Sprecher Alb (Silver Brook) Wrenshall
Sprecher Wm (Silver Brook) Wrenshall
Sprinkle N F Barnum 1
Staberg Ed Moose Lake 2
Stadin Adolph E Holyoke
Stahlberg Hjalmer (Thomson) Cloquet 2
Stahlbusch J Mrs (Twin Lakes) Carlton 1
Stark Amanda (Knife Falls) Cloquet 1
Stavang Carl Wrenshall
Stenman Chas (Thomson) Cloquet 1
Stenman Herman (Thomson) Cloquet 1
Stenman Jno (Kalavala) Moose Lake 2
Stenroos Wm (Thomson) Cloquet 2
Stephenson M (Automba) Kettle River
Stettbacher Rudolph Barnum 1
Stevens Harry J Barnum
Stewart Alice S (Silver Brook) Wrenshall
Stewart Audry (Silver Brook) Wrenshall
Stohlberg Hilma (Thomson) Cloquet 1
Stoller C A (Barnum) Nemadji
Stone Alf (Red Clover) Cromwell
Stoner Anna Mrs (Eagle) Cromwell
Stoner Martin (Eagle) Cromwell
Storey Annie J Mrs Wrenshall
Storey B B Wrenshall
Storey Orville W Wrenshall
Strand Alex (Perch Lake) Cloquet 3
Strand Emil (Knife Falls) Cloquet 2
Strand Jno E (Knife Falls) Cloquet 2
Strandberg Adolph Mahtowa
Strandberg Emil (Eagle) Cromwell
Strandberg Inga Mrs Mahtowa
Stringer Geo H Wrenshall
Strom Andr (Twin Lakes) Iverson
Stromness Carl (Knife Falls) Cloquet 3
Stryken Anton F (Baseman) Wright
Suchoski Mary (Split Rock) Kettle River 1
Suchoski Peter (Split Rock) Kettle River 1
Suchoski Wm (Split Rock) Kettle River 1
Suhonen Hjalmer (Lake View) Tamarack
Sullivan Dennis J (Skelton) Barnum 2
Sullivan Jas (Silver Brook) Wrenshall
Sullivan Jos I (Skelton) Barnum 2
Sumila Gust (Knife Falls) Cloquet 1
Sundberg Hannah M Mahtowa
Sundberg Olaf P Mahtowa
Sundberg Oscar Mahtowa
Sundeen Swan Barnum 1
Sunnarborg Henry (Thomson) Cloquet 1
Sunnarborg Jno E (Thomson) Cloquet 1
Sunnarborg Jno E Jr (Thomson) Cloquet 1
Sunnarborg Nels K (Thomson) Cloquet 1
Suoja Herman S Automba
Suominen Gust (Thomson) Cloquet 1
Suominen Selim (Knife Falls) Cloquet 2
Sura Thos (Barnum) Moose Lake 1
Sutton Fred (Beseman) Wright
Sutton Moses E (Knife Falls) Cloquet 1
Swan F L Moose Lake
Swanson Chas (Red Clover) Wright 1
Swanson Chas (Eagle) Cromwell
Swanson Conrad (Knife Falls) Cloquet 3
Swanson Enoch (Knife Falls) Cloquet
Swanson Gust (Knife Falls) Cloquet 3
Swanson Manfred (Atkinson) Mahtowa 2
Swanson Ole (Blackhoof) Barnum 1
Swanson Ole (Atkinson) Mahtowa 2
Swanson Oscar (Perch Lake) Cloquet 3
Swanson Oscar (Knife Falls) Cloquet 3
Swanson Oscar (Blackhoof) Barnum 1
Swanson Theo (Red Clover) Wright 1
Swensk Josie (Perch Lake) Cloquet 3
Swensen A (Silver) Moose Lake 2
Swenson Alb Mahtowa
Swenson Alb (Moose Lake) Sturgeon Lake 2
Swenson Frank Mahtowa
Swenson Maria G (Thomson) Cloquet 1
Swenson Theo (Twin Lakes) Iverson
Swenson Victor E (Moose Lake) Duquette
Switzer Alb W Holyoke
Switzer Orval Holyoke
Swoboda Jno (Eagle) Cromwell
Sydor Stife (Split Rock) Automba
Tague Harry Moose Lake
Tague Homer Moose Lake 2
Takkunen Aug (Silver) Moose Lake 2
Tallant G M (Beseman) Wright
Tamminen Nestor (Eagle) Cromwell
Tan Andr A (Thomson) Cloquet 1
Tan Danl (Thomson) Cloquet 1
Tan Sakri (Thomson) Cloquet 1
Tegman Chas J (Barnum) Moose Lake 1
Tegman Clara (Barnum) Moose Lake 1
Tegman Edw (Barnum) Mose Lake 1
Teigen Thos (Silver Brook) Wrenshall
Tenquist Bert E (Corona) Sawyer 1
Tenquist Herman (Corona) Sawyer
Theiling F L (Skelton) Barnum
Thiel Frank (Clear Creek) Nickerson
Thoen Andr H Mrs Moose Lake 1
Thompson Alvin Moose Lake 2
Thompson Alex (Perch Lake) Carlton
Thompson Chas E Mahtowa
Thompson Geo (Blackhoof) Barnum 1
Thompson Jno (Thomson) Scanlon
Thompson Martin Barnum 2
Thompson Oscar (Blackhoof) Barnum 1
Thompson Robt (Kalavala) Moose Lake 2
Thompson Thos L (Thomson) Scanlon
Thompson Vern Barnum 2
Thomson Gust (Thomson) Scanlon
Thomson Jacob Automba
Thoren Fred Atkinson
Thorne Frank (Barnum) Moose Lake 1
Thorson Chris Mahtowa
Tiensuu Matt (Progress) Sawyer 1
Tiili Armas (Eagle) Cromwell
Tikkanen Aatu (Thomson) Cloquet 1
Tischer Herman (Barnum) Moose Lake 1
Tomczak B Mrs (Split Rock) Kettle River 1
Tomczak Martin (Split Rock) Kettle River 1
Tomczak Steve (Split Rock) Kettle River 1
Tommela Eliz Mrs (Kalavala) Moose Lake 2
Torma Chas (Thomson) Cloquet 1
Torvick Ole O Moose Lake 1
Trader Andr Barnum 1
Tukkola Walper Mahtowa
Tulonen Emil (Corona) Mahtowa 2
Tuomala Henry (Corona) Mahtowa 2
Tuomela Mary Mrs (Silver) Moose Lake 2
Tuomi Nicholas (Lake View) Tamarack
Tuominen Emil (Eagle) Cromwell
Turcott Edmond Wrenshall
Turnbull Jno A (Clear Creek) Nickerson
Tuuri Jno (Eagle) Cromwell
Tweith Nels G (Thomson) Harney
Urback Henry (Skelton) Barnum 2
Urbanek Jno (Split Rock) Kettle River 1
Valley Geo (Knife Falls) Cloquet 3
Valley Ida (Knife Falls) Cloquet 3
Van Guilder Alonzo H Holyoke
Van Guilder Floyd (Clear Creek) Nickerson
Van Guilder Henry (Clear Creek) Nickerson
Van Guilder Wm E Holyoke
Vaughn Danl Barnum
Veland Lawritz B (Kalavala) Kettle River
Villeaux Maurice Wrenshall
Wainionpan Joel Automba
Waisanen Alb (Eagle) Cromwell
Waisanen Henry (Split Rock) Ronald
Waisanen Lizzie (Kalavala) Moose Lake 2
Walczak Jos (Silver) Sturgeon Lake
Walimaa Emil (Lake View) Tamarack
Walitalo Fred (Corona) Mahtowa 2
Wallace Edwin Wrenshall
Walli Emilla (Lake View) Tamarack
Walli Jacob W (Lake View) Tamarack
Walli Nels (Lake View) Tamarack
Walli Sofia (Lake View) Tamarack
Walline Aug (Atkinson) Mahtowa 2
Walters Mark (Perch Lake) Cloquet 3
Walton Thos (Blackhoof) Duesler
Wanquist Walter (Blackhoof) Wrenshall
Wappula Alf F (Kalavala) Kettle River
Warpula Emil (Split Rock) Kettle River 1
Warren Chas (Knife Falls) Cloquet
Wasanoja Benj (Eagle) Cromwell
Wasanoja Matt (Eagle) Cromwell
Waschke Arth G (Barnum) Moose Lake
Waseen Richd (Barnum) Moose Lake 1
Wasneski Aug (Silver Brook) Wrenshall
Wasneski Carl (Silver Brook) Wrenshall
Watson Bros (Twin Lakes) Carlton 1
Watson G W (Corona) Sawyer 1
Watson E S (Twin Lakes) Carlton 1
Watson N H (Twin Lakes) Carlton 1
Webber Wm E (Skelton) Barnum 2
Webeking Henry W (Twin Lakes) Carlton 1
Wederstrom Gust (Twin Lakes) Carlton 1
Wehela Johanna (Kalavala) Cromwell
Wehkoja Sakris (Thomson) Cloquet 1
Weiberg Nels (Skelton) Barnum 2
Wellenstein Matt (Thomson) Cloquet 1
Wells Carl E (Silver) Moose Lake 2
Wells Saml S (Lake View) Wright
Wesley Wm Moose Lake 1
Wessa Wm (Lake View) Tamarack
West Jay S (Twin Lakes) Carlton 1
West Marcus W (Twin Lakes) Carlton 1
Westerback Erick (Kalavala) Kettle River
Westerback Jno (Kalavala) Kettle River
Westby Ole O Moose Lake 2
Westman Jno (Atkinson) Sawyer
Wheaton Harvey (Knife Falls) Cloquet 3
White Chas E (Silver Brook) Wrenshall
White Ernest (Knife Falls) Cloquet 1
White Jno (Knife Falls) Cloquet 1
White Jos Sawyer
White Robt (Perch Lake) Cloquet
White T H (Knife Falls) Cloquet 1
Whitman Herbert S (Knife Falls) Cloquet
Whitman M H (Knife Falls) Cloquet 1
Wicklund Andr Jr Moose Lake 1
Wicklund Andr O Moose Lake 1
Wicklund Erick Holyoke
Wickstrom Alf Moose Lake
Wickstrom Jno Wrenshall
Wickstrom Peter Barnum 1
Wieck Henry J Barnum 2
Wiggins Oliver (Clear Creek) Nickerson
Wiggins Sigrid (Clear Creek) Nickerson
Wiggs Jess B (Blackhoof) Carlton 1
Wiitanen Chas (Thomson) Cloquet 2
Wik Carl F (Blackhoof) Barnum 1
Wilcox Bernard (Knife Falls) Cloquet 3
Wiljanen Emma (Thomson) Cloquet 1
Wiljanen Jno G Automba
Wiljanen Jno W Automba
Williams Geo Atkinson
Williams Ivar E (Kalavala) Moose Lake 2
Wilson Aug (Atkinson) Mahtowa 2
Wilson Axel (Thomson) Cloquet 2
Wilson Virgil (Barnum) Nemadji
Wilson Wm (Silver Brook) Wrenshall
Wimmer Geo (Knife Falls) Cloquet 1
Winquist Chas (Thomson) Cloquet 1
Winter Jno (Thomson) Harney
Winterquist A L (Thomson) Cloquet 1
Winters Frank (Knife Falls) Cloquet 3
Wirtanen Chas (Knife Falls) Cloquet 1
Witili Erland (Perch Lake) Cloquet
Witz Chas (Kalavala) Barnum 2
Wojtysiak Walter (Silver) Kettle River
Wolf Alb Blackhoof) Carlton 1
Wolf Jno G Atkinson
Wongstedt Jno A (Thomson) W Duluth 5
Wood Arth (Knife Falls) Cloquet
Wood Ezra A (Wrenshall) Nemadji
Wood Frank E (Knife Falls) Cloquet
Wood Wm (Knife Falls) Cloquet
Worum Louis Moose Lake 2
Worum Nellie Moose Lake 2
Wuornos Jno (Kalavala) Kettle River
Wyman Jno (Knife Falls) Cloquet 3
Ylonen Axel (Eagle) Cromwell
Young Fred (Barnum) Moose Lake 1
Young Wm J Mahtowa
Youngren Andr (Mahtowa) Barnum 2
Yudestad Louis (Twin Lakes) Carlton 1
Zellagney Ludwig (Split Rock) Kettle River 1
Ziebarth Fred A Wrenshall
Ziebarth Martin Wrenshall
Ziehl Jno A (Mahtowa) Carlton 1
Zimmerman Anna Moose Lake 1
Zimmerman Conrad Moose Lake 1
Zimmerman Earl Atkinson
Zinter Herman Holyoke