Sisäasiainministeriön yleiskirjeet


[ Paluu edelliselle sivulle ]

Liite N:o 1 Sis.min:ön yleiskirjeeseen N:o 10629/P/6.7.1945.

HeimoP 3:ssa palvelleet Neuvostoliiton kansalaiset, joita ei varmuudella ole luovutettu.

Adolfson, Aleksander Matvejevitsh

22.3.20

Vaimo: Lyyti (os.Falk), Lahti, Linturinnetie 6

Afanasjev, (Sammalisto), Vasilij

10.7.20

Isä: Juho Kanerva, Turku, Länsi-Aura

Agafonov, Grigorij Kirillovitsh

5.1.18

 

Agapitov (Anuri), Ivan Ivanovitsh

16.3.21

 

Ahava, Juho

25.2.20

Vaimo: Helmi, Särkisalmi, Marniemi, Tarnala

Ahmakari (katso Arhipov).

   

Ahonen, Sulo Taavetinp.

9.4.21

 

Ahonen, Stepan Stepanovitsh

4.4.17

Sisar: Katri Hinkkonen, Sysmä, Hovila

Ahvenainen, Lauri

4.5.13

Setä: Aaro, (Viipuri, Uuras)

Ailasmaa (katso Bombin)

   

Airaksinen, Väinö

15.2.13

Vaimo:Oili, Keitele, Rikkamäki, (Pihkamäki)

Airaksinen, Pavel Vasiljevitsh

28.12.13

Serkku: Juho Vanhanen, Perniö, Ervilän kylä

Akkanen, Sulo Karpovitsh

25.3.22

 

Albert, Aleksander Ivanovitsh

21.7.19
(19.4.21)

Täti: Liisa Votjolainen, Kaipiainen

Alvonen (katso Bogatshkov).

   

Anashkin, Ivan Vasiljevitsh

22.7.24

 

Andrejev (Maununen), Pjotr Mihailovitsh

2.6.19

Äiti:Katri, Virrat, Metsola

Andrejev (Andriainen), Simo

14.9.20

Sisko: Nasti Rahikainen, Salo, Pahkavuori

Andriainen, Pekka

21.8.15

 

Andriainen (katso Andrejev).

   

Anikainen (katso Antjukov).

   

Anonen, Semen Matvejevitsh

9.1.21

 

Antermo (katso Antonov).

   

Antimo (katsoAntonov).

   

Antjukov (Anikainen), Aleksei Iljitsh

30.3.17

Täti: Nasti Patapova, Ylihärmä, Vesiluoma

Antonov (Antimo), Maksim

15.5.19

 

Antonov, Mihail Nikolajevitsh

2.8.20
(2.7.20)

 

Antonov (Antermo), Mihail Dimitrijevitsh

17.8.24

 

Antonov, Mikko

7(1).9.20

Tuttava: Viljo Tuomela, Villähde, Raahe

Anttinen, Andrei Andrejevitsh

24.6.11

 

Anttonen, Nikolai Tihonovitsh

28.12.21

Serkku: Anna Rantalainen, Kotka, Siltakylä, Sinisalo

Anuri (katso Agapitov).

   

Arhipov, Iivo (Ahmokari)

22.10.21

 

Arhipov, Matvei Semenovitsh

16.7.17

Veli: Aleksi, Hattuniemi, Kuhmo

Arpela, Vladimir Henrik

21.8.14

Serkku: Hilda Rämä, (Liinahamari)

Baranov, Ivan Ivanovitsh

5.5.13

Serkku: Aino Vainikainen, Mikkeli

Baturin, Aleksei Petrovitsh

17.3.09

Työnantaja: R. Kurkela, Vihti, Selki, (Hangon rata)

Belov (Veljonen), Yrjö

15.3.20

Tuttava: Heikki Matikainen, Parikkala, Jouhionsalmi

Björklund, Ivan (Bjurkland)

11.5.20

Sisko: Aino B., Karkkila, Vattola

Blinov, Pekka

28.2.14

 

Bodenov, Ivan Mihailovitsh

20.6.23

 

Bogdanov (Vienasalo), Esko

18.8.19

Eno: Iivari Ylitalo, Suojärvi, (Naistenjärvi)

Bogdanov (Pakkala), Vladimir

31.8.22

 

Bogatshkov (Alvonen), Ivan Pavlovitsh

20.7.20
(7.10.20)

 

Bombin (Ailasmaa), Petr Mihailovitsh

16.9.16

Vaimo: Aino, Kerimäki, Toroppala, Ahola

Borotkin (Partanen), Konsta

21.5.15

Setä: Sakari Perho, Kemi, Koivuharju

Butin, Antti

15.10.09

 

Byikov, Heikki

6.1.23

 

Danilov, Ivan

2.3.13

 

Doyle, Keijo Emil

13.8.13

Setä: Juho Raiskinen, Puistola, Heikinlaakso

Dubrovin, Vasilij

4.12.18

 

Elson, Aleksander

17.9.02

 

Elvi, Aleksander Ivanovitsh

20.8.09

Vaimo: Anna-Maria E., Kuusjoki, Raatola, Välitalo (tai Kauttua)

Fedotov, Ville

13.3.20

 

Fedulov (Yrkönen), Yrjö

26.10.13

 

Feodorov, Juho

15.2.20

 

Feodorov (Patsanen), Valeria

23.3.18

Eno: Mikko Anujerijev, Köyrä, Seppälä

Ferapontov (Veitonen), Vasilij Mihailovitsh

25.4.17

 

Filimonov, Aleksandr Andrejevitsh

29.6.14

Vaimo: Polina Antkonen, Raahe, Lepoluoto

Filipov (Honkonen), Valerij

22.11.17

Äiti: Tatjana, Sotkamo

Fokin, Nikolai Lavrentjevitsh

28.6.18

 

Gabukov, Andrei Romanovitsh

30.10.05

 

Gavrilov, Ivan

25.5.21

 

Gerasimov (Väisänen), Mikko

15.7.14

 

Gerasimov, Timofei Ivanovitsh

21.2.09

 

Germanov, Nikolai Andrejevitsh

14.8.20

 

Germajev, Pavel Stepanovitsh

19.11.11

 

Godarev (Hotarinen), Nikolai

13.12.19

 

Golubev (Kyyhkölä), Ville

2.1.21

Marraskuussa 1944 ollut lomalla: Lahti, Jalkaranta

Goshin, Anatolij Ivanovitsh

6.5.23

 

Gretshin (Silvoinen), Risto

13.11.20

 

Grigorjev (Jehkimäinen), Feodor

20.4.16

 

Grigorjev, Mihail

9.12.18

 

Grinin, Andrei Aleksandrovitsh

17.8.14

 

Haapanen, Juho

14.3.21

 

Haimi, Pekka Matvejevitsh

26.11.14

 

Haimi, Pekka Semenovitsh

16.12.12

Rva Lilja Parri, Ähtäri, Peränne, Raja-aho

Hajanen, Mikko Mihailovitsh

24.6.20

Vaimo: Toini, Sauvo, Ampala

Halonen, Juho Franzovitsh

23.9.17

 

Halttunen, Aleksanteri

1.9.19

Äiti: Anna H., Mallusjoki, Halmaa

Hanonen (katso Jegolajev).

   

Happonen, Olavi Osmo

21.6.14

Eno: Jaakko Rinkinen (Harlu, Tenjärvi)

Harakka (katso Sorokin).

   

Hasu, Tahvo Stepanovitsh

10.3.19

Serkku: Maria Siuro

Haukka, Mikko

7.2.19

Vaimo; Eila Kaarinen, H:ki, Torkkelink. 21 B 59

Heinonen, Juho

22.1.12

 

Hekkurainen (katso Saltykov)

   

Hiiri, Konstantin

1.2.20

 

Himanen, Aleksanteri

22.8.14
24.5.14?

 

Himiläinen, Oskari

25.4.15

Serkku: Senja Arkiluoto, H:ki, Lapinlahdenk. 16

Hirvi, Eino Mihailovitsh

18.6.17

 

Hirvi, Ville Pavlovitsh

11.9.18

 

Hirvonen, Juho

14.3.16

Äiti: Liisa H., Lappila, Juutila

Hodarev (Seronen), Ville

13.1.20

 

Hokkanen, Juho Feodorovitsh

20.2.20

Täti: Katri Krashev, H:nna (=Hämeenlinna?), Hätilä pp.12

Holopainen (katso Vladimirov)

   

Honkonen (katso Filipov).

   

Honni, Reino Ivanovitsh

24.3.15

 

Hotarinen (katso Godarev).

   

Huli, Juho

22.4.21

Äiti: Anni, Lahti, Pukkila (Kukkila?)

Humala, Jakov Petrovitsh

17.10.15

Lyyti Rouhiainen, Kylmäkoski (as)

Hunter, Frantz Vasiljevitsh

14.2.19

Serkku: Tyyne Hartman, Tampere, Pyhäjärven saha

Hutteri, Aleksanteri

18.7.20

Sukulainen: Anni Aateli(?) Pihlava, Suoninen 15

Hutteri, Juho Matvejevitsh

7.4.15

 

Huttunen, Juho Heikinpoika

3.12.09

 

Huuhka, Antti

6.11.20

Serkku: Toivo Kajava, Kauniainen, Koivukatu

Hurttainen (katso Tarasov).

   

Huuska, Taavetti Matvejevitsh

23.1.15

Täti: Anni Kirjonen, Hamela-Harju (?)

Hynninen, Nikolai

13.4.21

 

Hynninen, Toivo Adamovitsh

10.12.22

Isä: Aadam H., Prunkila, Laurila (T.l.)

Hynnä, Simo Petrovitsh

18.12.18

 

Hyppönen, Juho Aleksajevitsh

28.1.21

Äiti: Saara H., Paimio, kansanopisto

Hyppönen, Paavo

19.4.21

Äiti: Katri, Inkeroinen, Anjala

Häkkinen, Antti

19.5.21

Isä: Asaias H., Mulo, Laitisen talo

Hämäläinen, Mikko

1.12.18

Äiti: Anni, Valkeakoski, Jylhävaara P.l.

Hämäläinen, Paavo

8.2.02

Eno: Aapo Rokka, H:ki, Hämeentie 12 B 42

Hämäläinen, Pekka

16.10.18

Äiti: Helena H., Punkasalmi, Naaranlahti

Hämäläinen, Pekka

25.11.10

Kotiutettu 12.2.44
Äiti: Maria, Laihia, Mietula

Härkönen, Toivo

4.6.18

Yrjö Lipiäinen, Korpilahti (kk.)

Häyhönen, Aleksi Vladimirovitsh

17.4.09

Vaimo: Saima, Enonkoski, Simaanola

Ignatjev (Kotsalainen), Ville

9.11.21

Äiti: Maria, Nerkkoo, Hynylä

Iivanainen, Ivan Petrovitsh

21.9.21

Täti: Katri, Hauho, Sotjala

Ijevlev (Jokimo), Aleksij Grigorjevitsh

14.2.10

Vaimo: Anna J., Perttula, Uotila, Numlahden kartano (tai Lohja, Väestönsiirtoleiri)

Ikka, Jooseppi

7.10.18

 

Ikonen, Viktor Petrovitsh

25.12.21

Äiti: Katri I., Jämsä, Turkinkylä, Ahola

Ilonen, Juho

15.12.13

Täti: Eeva Sirkiä, Pyhäjärvi, Pyhäkylä

Isoriutta, Antti

23.6.21

Äiti: Josefiina, Tuulos, Syrjäntaka, Murto

Ivanov, Aleksander

31.3.14

Vaimo: Helena Lindholm, (Karuna, Käskyniemi?) Sauvo, Kärkiniemi

Ivanov, Aleksei Aleksandrovitsh

2.3.03

Työnantaja: Väinö Peltamaa, Iisalmi, Huotari

Ivanov (Iivonen), Elias Jevsejevitsh

20.7.17

Setä: Ville Iivonen, Inkeroinen

Iivonen (katso Ivanov).

   

Iivonen (katso Pivojev).

   

Jaarinen, Matti Viktorovitsh

7.1.21

Äiti: Maria J., (Pälkäne) Laitikkala, Orajärvi (Arajärvi?)

Jakovlev, Andrei

28.8.08

 

Jakovlov (Laiho), Mihail Vasiljevitsh

17.4.16

Vaimo: Lahja Laiho, Suolahti, Kalliolahti

Janhunen, Allan

30.3.17

Setä: August J., Malmi, Suvitie 26

Jankinen (katso Jungin).

   

Jegolajev (Hanonen), Mikko

17.4.21

Kauppias Hilvana Vihuri, Äänekoski

Jegorov, Risto

15.1.09

Sisko: Anni Jeulonen, Kemi, Hepolahti

Jegorov, Risto Ristovitsh

23.1.15

 

Jehkimäinen (katso Grigorjev).

   

Jeremejev (Leinonen), Ivan

22.10.16

 

Jokimo (katso Sjerlov).

   

Jerofejev, Mihail

11.7.07

 

Jerukov, Pekka

16.6.15

 

Jormonen, Yrjö

1.6.16

Veli: Verner J., Mellilä

Joronen, Vihtori

18.2.17

 

Joutsi, Jalmari

26.9.20

Äiti: Katri J., Pinjainen, Oy. Billnäs Ab.

Juhkanen, Johannes

23.2.20

Äiti: Katri, Orimattila, Kaitala

Julle (katso Yllö).

   

Jungin, Ville

14.3.19

 

Jungin (Jankinen), Vasilij

17.10.19

 

Junninen, Antti

27.10.20

Sisko: Anna, Laihia, Lounaala

Jurjev (Panula), Johannes

3.8.21

 

Juvonen, Mikko Nikolajevitsh

21.10.21

 

Juvonen, Mikko Petrovitsh, ent. Ivanov

22.7.20

Saanut henk. tod. N:o 54933 (54941) 30.11.44, oleskelupaikan pitäisi olla Turku tai Eura

Jämsä, Juho Andrejevitsh

28.2.21

Serkku: Maria J., Peipohja, Pyhäkorva

Jänis, Pekka Andrejevitsh

24.7.20

 

Jääskeläinen, Antti

2.11.13

 

Kaartinen, Jalmari

15.9.17

 

Kaimanen (katso Kudrjatsev).

   

Kaipainen, Urho

17.6.21

 

Kakko, Paavo

30.1.19

Äiti: Liisa, Salon Väestönsiirtoleiri

Kalinin, Feodor Dimitrijevitsh

14.2.12

Sisko: Anna Vipuveräjä, (Salmi, Palojärvi)

Kalinin, Grigorij Petrovitsh

12.9.18

 

Kampura, Toivo Nikolajevitsh

18.9.20

Äiti: Maria, Savonlinna, Enonkoski, Karjalanlahti

Kampura, Väinö Petrovitsh

8.8.21

Äiti: Liisa, Mäntyharju, Puustila

Kapanen, Juho

28.3.20

Sisar: Hilma Kopponen, Kilo, Mielikki Puutarha

Kapanen, Matti

21.5.08

Vaimo: Anna, Ylöjärvi, Lielahti, Rönnberg

Kaponen, Toivo

17.7.12

Täti: Eeva Kaponen, H:ki, Töölöntorinkatu 3 B 41

Karmujev (Karmunen), Ivan Pavlovitsh

7.7.15

Sisko: Maria Härkönen, Paltamo, Leppimäki

Karmunen (katso Karmujev)

   

Karonen (katso Katshalov).

   

Karpov, Mikko

19.9.19

 

Kaskelainen, Väinö Ivanovitsh

21.9.20

Sisko: Olga Karpanen, Saukkola, Hyrsylä (Uso)

Kassonen (katso Katshalov).

   

Katala, Pjotr Iljitsh

1.11.21

Morsian: Aino Kallionahinta (?) Kauhajoki kk. Orhanen (Tuttava: Yrjö Alajokimäki, Kauhajoki, Jokimäen kylä)

Katshalov (Kassonen), Feodor (Karonen)

6.2.12

Vaimo: Hilda Kassonen, työnantaja Niini Eversti, Uskela, Kupila

Kekäläinen, Jaakko

24.8.10

Sukul.: Rva Katri Savolainen, Hämeenlinna, Alajoki, Koski

Kemilä (katso Kemov)

   

Kemov (Kemilä), Petr Andrejevitsh

13.4.21

 

Kemppi, Ivan

7.8.20

Äiti: Maria, Turenki, Kirkkola Ylöstalo

Kesonen, Ivan Matvejevitsh

27.12.17

 

Kesseli, Väinö Iisakinpoika

22.5.20

 

Kettinen, Nikolai Andrejevitsh

22.1.16

 

Kettunen, Ivan

17.3.09

 

Kettunen, Stepan Jakovlevitsh

8.10.11

 

Kiisseli, Matti

11.8.20

Äiti: Liisa K., Helsinki, Castreninkatu 18 B 35

Kilpiäinen, Pekka

26.6.13

Vaimo: Maria K., Toijala, Karo

Kinnari, Viljam

27.7.20

 

Kipatsa, Ivan Mihailovitsh

6.12.15

Vaimo: Lempi, Vihtavuori VRT

Kirilov (Kiriläinen), Ville

22.4.17

 

Kirilov, Vlas

10.2.24

 

Kiriläinen (katso Kirilov).

   

Kirjonen, Toivo Petrovitsh

17.2.15

Vaimo: Katri K., Eura, Isovahe

Kirppu, Juho

19.12.21

Äiti: Eva, Lohja, Nummentie

Kiskonen, Aleksander Ivanovitsh

25.5.18

Vaimo: Maria, Riihimäki, Loppi kk.

Kiuru, Eino

7.8.18

 

Kiuru, Ivan

20.12.19

Eno: Antti Kemppinen, (Enso, Metsolantie 9)

Kiuru, Jukka Ivanovitsh

2.8.20

 

Kiuru, Daniel (Taneli)

22.2.10

Serkku: Juho Heinonen, Pohja, Vedentausta

Kiuttu, Oskari Oskarovitsh

24.12.18

Arvi Siivola, Oulun lääni (Salla)

Klevin (Levinen), Aleksi

30.3.19

 

Kljokin, Olli

29.3.21

 

Koivistoinen, Juho Mihailovitsh

21.9.13

Täti: Anna Luukkonen, Kuopio, Patterinkatu 4

Koivunen, Elias

9.7.20

Serkku: Miili Suursoho, Pohjankurun Väestönsiirtoleiri

Koivunen, Väinö

25.10.14

Isä: Pietari K., Pinjainen, Oy. Billnäs Ab.

Kokkinen, Juho Heikinpoika

17.9.16

Ville Kokkinen, Kemi, Koivuharju

Kokka (Kokko), Nikolai Petrovitsh

3.5.12

Vaimo: Hilda Kokka (Kokko), Laitaatsilta, Keski-Saimaan Osuusliike

Kokkonen, Väinö

24.10.19

Veli: Tatu K., Posio

Koljo (Kallje, Galijev), Eino Abramovitsh

19.3.19

Maria Koljo, Ylistaro, Kalliola

Kondratjev, Pekka

12.7.16

 

Konstantinov (Kuntijoki), Petr

10.9.21

Liisa Koski, Salo, Lope

Koppalev (Rinneniemi), Niilo

24.7.23

 

Korkka, Matvei Andrejevitsh

9.3.11

Vaimo: Maria, Laukaa, (Lievestuore), Saarilampi

Kornilov, Mihail

1.12.18

Serkku: Pekka Leppä, Kemi, Veitsiluoto

Kosirev, Mihail

16(15).1.16

 

Koshkijev, Mihail Vasiljevitsh

5.6.10

 

Kossijev, Ivan Aleksandrovitsh

27.7.21

Setä: Vasili Lipponen, Nivala, Karvoiskylä

Kotti, Tuomas Mihailovitsh

23.7.16

 

Kotsalainen (katso Ignatjev)

   

Kouru, Isak

25.7.18

Äiti: Liisa, Turenki, Mallinkoinen, Hongisto

Kouru, Ivan

7.7.21

Sisko: Maria, Hämeenkyrö, Kaipio

Ksenafontov (Sällinen), Nikolai

13.3.12

 

Kudrjatsev (Kaimanen), Vihtori

16.4.13

 

Kukko, Jaakko

18.1.17

 

Kurtijoki (katso Konstantinov)

   

Kuortti, Alois Andrejevitsh

10.4.20

Setä: Aatos Kuortti, Säynätsalo

Kuortti, Ivan Ivanovitsh

22.10.14

Isä: Juho K., H:ki, Fredrikink. 16 A 16

Kupri, Andrei Ivanovitsh

23.5.17

Äiti: Maria K., Perniö

Kuzmin (Tuominen), Antti Semenovitsh

9.6.21

Vaimo: Olga, Lapinlahti kk., Puurunen

Kuzmin, Heikki

7.2.18

 

Kuznetsov (Seppäinen), Mikko

24.3.21

Morsian: Lempi Pesonen, Lehtoniemi, Jukola

Kuzmitsin, Ville

11.8.13

Vapautettu 15.5.44. Os. H:ki, Kalevank. 7, Smirnov

Kyyhkylä (katso Golubev).

   

Käkönen, Väinö Matvejevitsh

29.9.20

Vaimo: Helmi, Tavastila, Kartano
Isä: Matti, Uusikaupunki, Alinenk. 38

Kälviäinen, Ivan Matvejevitsh

21.6.12

Veli: Simo Airikainen, Pieksämäki (aseman postit.)

Kälviäinen, Tahvo Matvejevitsh

30.12.13

Vaimo: Aune, Jokioinen, Lintupaju

Kälviäinen, Tuomas

14.7.14

Serkku: Helena Ukkonen, Kotka, Runebergink. 29 (tai 9)

Laihajärvi (katso Tshusin).

   

Laiho (katso Jakovlov)

   

Laitinen, Ivan Aleksejevitsh

6.3.21

Saanut henk. tod. N:o 674(27588) 30.11.44. Oleskelupaikka Helsinki ?

Laitinen, Reino Stepanovitsh

28.12.22

Äiti: Maria, Jokioinen, Tallimäki.

Lamber, Tuomas

14.4.15

Serkku: Juho L., Lohja, Männistönk. 26

Lankkunen (katso Langujev).

   

Langujev (Lankkunen), Mikko

20.1.20

 

Larionov (Lastonen), Vilho

18.2.16

 

Lastonen (katso Larionov).

   

Laukkonen, Semen Ivanovitsh

18.8.17

Sisko: Maija Laukkonen, Salo, Terttilä, Mattilan talo

Lauren, Niilo

26.12.10

 

Lavonen, Antti

23.12.21

Isoäiti: Aune Lavonen, Kyrö, Suurila

Lebedev, Mihail Sergejev

30.11.12

 

Leinonen (katso Jeremejev).

   

Leiri, Toivo

24.6.17

Serkku: Heikki Mäkinen, H:ki, Fabianink. 5 A 4

Lekkojev, Nikolai Petrovitsh

15.7.21

 

Lemetti, Mihail Matvejevitsh

30.11.12

Täti: Anna Kurhinen, Tapanila, Ratitie 19

Leskinen, Andrei Pavlovitsh

10.10.20

 

Lesojev, Mihail

28.12.15

 

Lesonen, Ivan

20.5.20

Setä: Simo Lesonen, H:ki, Runebergink. 15 A 32

Lesonen (katso Lesojev).

   

Lesojev (Lesonen), Mihail

7.6.18

 

Levikko, Ivan Petrovitsh

25.10.07

Vaimo: Niina, Ruukki, Häme

Lesinen (katso Klevin).

   

Lipkin, Ivan Afanasjevitsh

26.11.16

 

Litmonen, Aleksander

31.8.20

Täti: Helena Loikkanen (t. Laikka), Rauma, Kiusua

Lokin (Lokkinen), Jegor

6.5.21

 

Lokkinen (katso Lokin).

   

Loongi, Sulo Jegorovitsh

13.11.19

Vaimo: Anna, Paimio, Luonnonmaa. Inker. parantola, (Serkku: Antti Leppänen, Enso, Kalevantie 17)

Lukka, Ivan

18.2.21

Serkku: Marja Harju, Perniö, Parskylän kartano (hoitola?)

Lukin, Arvo (Abraham) Platonovitsh

10.12.13

 

Lukin, Ivan

10.4.20

Vaimo: Jevdokia, Alapitkä, Hovi

Lumbojev, Feodor

20.9.14
(22.11.14)

 

Lutto, Aleksander

7.10.20

Äiti: Maria, Lokalahti, Hattula

Luukkonen, Ivan Petrovitsh

8.7.20

Äiti: Katri, Raisio, Hintsa

Löyskä, Stepan

27.11.20

Eno: Simo Stenaari, Toivakka, Vihijärvi

Makarov, Feodor Fedotovitsh

17.4.10

 

Makkonen, Pjotr Stepanovitsh

12.6.15

 

Malikin (Malinen), Pavel Ivanovitsh

27.12.15

Täti: Jenni (Jonsi) Haurinen, Kotka, Metsola, Rastaantie 26

Malikin, (Malinen), Pjotr Ivanovitsh

14.9.10

Täti: Jenni (Jonsi) Haurinen, Kotka, Metsola, Rastaantie 26

Malinen, Ivan Stepanovitsh

12.5.17

Serkku: Teppo Koskinen, Melalahti, Rapila

Markov (Räisänen), Mihail Stepanovitsh

19.7.17

 

Marttinainen (katso Martinov).

   

Martinov (Marttinainen), Juho

23.10.17

 

Martinov (Marttinen), Paavo

20.5.20

Kotiutettu 5.10.44.
Morsian: Sisko Mutila, Korpilahti
Rva Maria Kerviäinen, Rauma, Tehtaankatu 10

Mattarainen, Eino Johannes

5.1.21

Täti: Liisa Piipparinen, Sauvo, Laanila

Matvejev (Ohanen), Aleksei Aleksandrovitsh

15.3.10

 

Maununen (katso Andrejev).

   

Melentjev (Mittonen), Pjotr Aleksejevitsh

18.6.10

 

Melojev, Antti

15.11.14

 

Melto, Juho

12.3.20

Äiti: Anni, Sauvo, Finskylä (?)

Mentu, Juho

9.5.17

Sisko: Lyyti Mentu, Vähäkyrö (Vähäkylä?) Saarenpää

Metsoniemi (katso Moshnikov).

   

Mihailov (Päiväkoi), Paavo

27.8.12

Serkku: Eljas Hailonen, Kotka, Matinkatu 20

Mihailov (Mikkonen), Semjon Feodorovitsh

10.2.19

Äiti: Maria M., Anttola, Salonen

Mihailov, Vasilij

25.8.12

 

Miheijev (Mikkonen), Pjotr Lvovitsh

10.6.17

 

Mikkonen (katso Mihailov).

   

Mikkonen (katso Miheijev).

   

Mimin, Aleksi

17.7.12

 

Minkkinen, Andrei Pavlovitsh

28.5.18

Sisar: Katri Hyppönen, Nummela as., Oravala

Minkkinen, Viktor Vasiljevitsh

26.9.21

 

Mitjajev (Ukkoila), Aleksij Ivanovitsh

10.5.10

 

Mittonen (katso Melentjev).

   

Mitrofanov (Mitronen), Stepan Ivanovitsh

10.7.18

 

Mitronen (katso Mitrofanov).

   

Mokeinen (katso Mokejev).

   

Mokejev (Mokeinen), Jegor

8.8.16

 

Mokejev, Pjotr

7.2.22

 

Montonen, Sulo Ivanovitsh

25.3.21

 

Montonen, Ville

13.4.06

 

Moshnikov (Metsoniemi), Pjotr Vasiljevitsh

20.10.21

 

Mulkahainen, Pavel Andrejevitsh

12.4.18

 

Mylläri, Aleksei Eliasarovitsh

17.12.13
(27.12.13?)

Täti: Anni Mylläri, Jyväskylä, Taulumäki 94 C (Kivistö, Puutalo-osasto)

Mylläri, Juho

14.9.17

Veli: Antti Mylläri, Lehtiniemi, Käärmeniemi

Myllärinen, Juho

4.4.18

Äiti: Anna M., Kolkontaipale, Kolkonjoki, Pirilän koulu

Naletov, Nikolai

1.1.18

 

Nasonen (katso Nazonov)

   

Nazarov, Mikko

13.11.20

 

Nazarov, Mikko

21.11.10

 

Nazonov (Nasonen), Mikko

24.1.18

 

Neuvonen, Jaakko

22.3.13

Serkku: Helena Kajava, Ylänne, Huvitus, Korpela.

Neuvonen, Paavo

16.9.16

Uusikylä, Kuivanto, Mairinoja. Kotiut. 1.12.43.

Nevalainen, Eino Matvejevitsh

7.4.16

 

Nevalainen, Reino

11.1.19

Nti Ida Halonen, Kerimäki, Jouhenniemi

Nifontjev (Vesanen), Ohvo

4.4.13

Sisko: Sanni, Elimäki

Nieminen, Mihail Konstantinovitsh

2.10.22

Sisko: Maija Mäkelä, Kajaani, Kandaniemi, Haapala

Nikitin, Pjotr Petrovitsh

14.10.22

 

Nikitin, Pekka

11.7.19

Täti: Outi Hattara (Impilahti, Käsnäselkä)

Nikkanen, Nikolai

12.5.07

 

Nikkarinen, Matti

24.3.17

Sisko: Eeva, Eurajoki, Lapijoki

Nikkinen, Juho Abramovitsh

3.3.21

Isä: Aappo N., Pori, Harmaalinna, Honkaluoto

Novikko (katso Novoshilov).

   

Novoshilov (Novikko), Vasilij Vasiljevitsh

18.2.10

 

Nuija, Matti

25.10.11

Sisar: Liisa N., Alapitkä, Räisälä

Nurminen, Viljo Joh.

20.1.06

Äiti:Aleksandra, Rauma, Kodiksami, Mäentaka

Näppi, Aleksander

20.1.14

Äiti: Maria, Ypäjä, Palikkala

Nässi, Mihail Jegorovitsh

25.7.05

Vaimo: Kaino, Savonlinna, Tulliportinkatu 5 (Huittinen).
Serkku: Varpu Myöhänen, Ilmajoki, Alapää

Ohanen (katso Matvejev).

   

Oranen, Aatu Aapo

5.6.15

Vaimo: Sonja, Nummi, Jakovan maatila

Orkalainen, Matvei Ivanovitsh

20.7.13

Isä: Juho O., Savonlinna, Olavink. 22
Vaimo: Liisa, Hämeenlinna, Rääpiälä

Orlov, Juho

24.12.20

 

Osipov, Pekka

24.3.16

 

Paalainen, Pavel Matvejevitsh

25.9.16

Äiti: Liisa, Pulkkilan pappila

Panula (katso Jurjev).

   

Paavilainen, Matvej Feodorovitsh

25.1.07

 

Pakkanen, Toivo Matvejevitsh

18.5.19

 

Pappinen, Matvej Mihailovitsh

26.12.18

 

Parkkali, Rudolf

14.8.23

Nti Anni Kättö, Multia (Pappila)

Parkko, Antti

29.3.11

Äiti: Katri P., Forssa, Kaukjärvi, Kunnalliskoti

Parkkonen, Pavel Ivanovitsh

12.2.21

Äiti: Eeva P., Haukivuori, Nykälä, Marttila (Pitkäaho)

Partanen, Henrik Matvejevitsh

17.5.16

Veli: Matti P., Tampere, Epilä, Raholan kylä.

Partanen (katso Borotkin).

   

Pashukov (Teronen), Pekka Semenovitsh

2.8.21

 

Pastuhov, Nikolai (Mikko?)

21.9.12

Vaimo: Eeva, Savonlinna, Nojamaa

Patanen, Nikolai Aleksandrovitsh

31.7.10

Sisar: Valpori Styf, Sysmä

Patsanen (katso Feodorov).

   

Paulonen (katso Pavlov).

   

Pavlov, Heikki

15.5.20

 

Pavlov, Ivan

17.6.11

 

Pavlov (Paulonen), Nikolai Pavlovitsh

6.8.21

 

Pavlov, Sergei

10.9.09

 

Pekonen, Juho

7.7.19

Äiti: Anna, Kirkniemi, Paavola

Pellinen, Nikolai

15.6.14

Serkku: J. Juhkinen, H:ki, Fleminginkatu 20 B 48

Pellinen, Taneli Toivo

4.12.19

 

Peltonen (katso Petrov).

   

Pentikäinen, Juho

5.12.18

 

Pentikäinen, Pavel Jakovlevitsh

15.3.21

 

Pentikäinen, Pjotr Ivanovitsh

10.5.18

Serkku: Elsa Rämö, Jyväskylä, Rutolahti

Petrov (Peltonen), Ake

23.11.18

 

Petrov, Ville

30.12.11

 

Peussa, Matvei

11.1.21

Isä: Iisakki P., Panelia as., Sataturve Oy

Piipponen, Aleksant. Nikolajevitsh

30.8.20

 

Pilli, Tahvo

1.1.19

 

Pitkänen, Mihail Ivanovitsh

1.3.15

Sisko: Elina (Elma?) P., H:ki, Fleminginkatu 7 A 16

Pivojev (Iivonen), Tuomas Karlovitsh

15.12.08

 

Pohjaväre, Olavi

20.5.23

Setä: Viljam P., Helsinki, Aleksis Kiven katu 16 B 12

Pokkinen, Ivan Ivanovitsh

14.10.17

Vaimo. Amalia, Kuusa as., Häyrinen

Postonen, Vasilij Pavlovitsh

28.2.20

Vaimo: Elsa Virkkala (Singskolen?)

Pottijev (Pottinen), Jakov

10.12.19

 

Pottinen (katso Pottijev).

   

Privalov (Sinkonen), Aleksi

14.10.14

Vaimo: Sanna, Vesilahti, Narva

Prokofjev, Ivan Pavlovitsh

20.11.09

 

Prosheluikin, Nikita Ivanovitsh

12.10.19

 

Puhilas, Mihail Ivanovitsh

22.9.17

 

Puhilas, Väinö Danilovitsh

16.2.16

Nti Elma Pitkänen, H:ki, Fleminginkatu 7 A 16 (Vaimo)

Pukki, Aleksander

15.3.20
(11.3.20)
(15.3.19)

Veli: Matti P., Lapua, Liuhtan VPT:n asuntola

Puolakainen, Matti

5.9.21

Täti: Liisa Puolakainen, Tyrväntö, Herala

Puolakainen, Nikolai

17.8.20

Isä: Juho P. Rantasalmi, Voinsalmi

Puolakainen, Viktor

19.2.21

Vaimo: Anna (Tuuranen), Noormarkku, Finbynkylä

Purgin, Jegor Petrovitsh

7.5.21

 

Pussonen, Nikolai

15.2.14

Saanut henk.tod. N:o 73/27587 30.11.44. Oleskelupaikka Helsinki?

Puttonen, Aleksi

12.3.15

 

Pylsy, Ivan

2.3.21

Äiti: Sofia, Kihniö, Nerkoaho

Pylsy, Väinö

4.11.18

Äiti: Maria, Piikkiö, Salvelan kartano

Pyöriäinen, Ivan Ivanovitsh

18.9.16

Työnantaja: Adolf Repo, Parikkala kk., Oravaniemi

Päiväkoti (katso Mihailov).

   

Pölhö, Julius

29.12.11
(29.9.12)

Vapautettu 20.12.43. Asunut: Malmi, Tapaninkylä, Huvilatie 9 (Katajatie 13)

Pölhö, Valentin

11.11.19

Äiti: Maria: Malmi, Tapaninkylä, Huvilatie 9

Pönniö, Viktor Ivanovitsh

20.3.15

 

Rahikainen, Antti

20.4.21

Täti: Maija Askola, H:ki, Aleksis Kiven katu 26

Raninen, Toivo Matvejevitsh

25.9.11

 

Ranta, Einari

14.11.17

Tuttava: Emil Siitonen, Särkisalmi, Melkoniemi, Jalaslampi

Rantala, Edin Nikolajevitsh

13.1.21

Eno: Kalle Lehtiniemi, Lappajärvi kk.

Raski, Mihail

29.12.21

Veli: Paavo, Toisvesi, Alasoini

Raunio, Matti

20.6.17

Sisko: Maria Nikkari, Loimaa, Saviseutu

Reho, Juho

28.3.13

Vaimo: Lilja R., Kokemäki

Remsu, Jaakko Eliaksenpoika

1.11.17

 

Remsu, Vasilij Stepanovitsh

15.7.22

Alkup. nimi Kovjasin?

Remsu, Jegor

11.2.18

 

Remsu, Yrjö Ivanovitsh

15.5.20

 

Reponen, Aleksanteri

8.8.21

Sisko: Anna Riepponen, Tampere, Pirkkala, Haikan kart.

Rinnemaja (katso Tsurin).

   

Rinneniemi (katso Koppalev).

   

Ristolainen, Stepan

13.5.18

Äiti: Helena Virkkala, Ängsholm

Ritari, Adam Andrejevitsh

1.5.11

Äiti: Eeva, Rauma, Tehtaank. 1

Rohtonen, Yrjö

25.10.17

Setä: Matti R:n, Kemi, Veitsiluoto

Rokka, Antti Petrovitsh

5.12.10

Vaimo: Ida, Metsäkansa, Hauho (Valkeakoski?)

Romanahne (katso Romanov)

 

Nimi mahd. Romanainen?

Romanov (Romanahne), Jaakko

17.3.17

 

Ronanov, Mihail Nikolajevitsh

3.10.19

 

Rosov (Rutkunen), Nikolai

7.5.20

 

Rouhiainen, Antti

28.6.16

Äiti: Katri, Mikkeli, Luokio, Koivuniemi. Vapautuksen jälkeen R. siirtyi asumaan Korkeakosken tehd.al.

Rouhiainen, Ivan Petrovitsh

25.6.16

Sisko: Maria Kapanen, Helsinki, Pakkaselanto(?), Malmi

Rouhiainen, Yrjö

24.11.21

Setä: Boris R., Helsinki, Malminkatu 36 C 68

Rumbalj (Rumpali), Aappo Juhananpoika

2.6.21

Sisko: Aino, Lammin pitäjä, Lamminvilkkilä

Rumpali (katso Rumbalj)

   

Rutkunen (katso Rosov)

   

Rybakov, Mikko

29.1.19

Vaimo: Anni, Pielavesi, Laukkala, Hiekkala

Rytkönen, Kalervo

20.6.16

Äiti: Katri, Virolahti, Kiiskilahti

Ryyminen, Aleksej

15.5.17

 

Ryytteli, Juho

7.8.21

 

Räisänen (katso Markov).

   

Römpötti, Viljo

25.4.17

 

Saarinen, Heikki

6.6.15

 

Saksa, Antti Moisejevitsh

18.1.19

Sisko: Ida, Sotkio, kaupp. Vainio

Salakka, Tahvo Stepanovitsh

25.11.19

 

Sammalisto (katso Afanasjev).

   

Sattilainen, Väinö

2.10.13

Saanut henk. tod. N:o 54896 26.10.44. Oleskelupaikka Forssa?

Saukkonen, Jaakko

20.12.18

Serkku: Maria Repo, Lokalahti, Varanpää

Savolainen, Aleksander

4.10.21

 

Savolainen, Oiva Andrejevitsh

13.3.18

Äiti: Anna, Salo, Talvisilta, Ali-Iskola

Savolainen, Väinö

17.2.21

Äiti: Anna, Salo, Talvisilta, Ali-Iskola

Selesnev, Aleksander

20.4.21

 

Seppäinen (katso Kuznetsov).

   

Sergejev, Yrjö

4.4.22

 

Seronen (katso Hodarev).

   

Sevastjanov (Sorinen), Ville Feodorovitsh

2.2.16

Vaimo: Aleksandra Sihvonen, Kiukainen, Harola, Katila (Seuratalo?)

Sidorov, Heikki

16.5.05

Veli: Pekka, Vaimo: Fedosja, Kemi, Rytikari

Sidorov, Ivan Grigorjevitsh

1.10.18

 

Sihvonen, Juho Andrejevitsh

14.2.20

Antti Tirkkonen, Suolahti, Ilomäki

Siistanen (katso Tshistjakov).

   

Silvonen (katso Gretshin).

   

Simunen (katso Strjabshtshijev).

   

Simunen (katso Strjabshtshijev).

   

Sinkonen (katso Privalov).

   

Siiteri, Juho Andrejevitsh

26.12.11

Äiti: Maria S., Vuoksenniska, Ensonranta (Inkerin talot?)

Sinkkonen, Paavo Ivanovitsh

7.1.20

Serkku: Anna Kaartinen (Väistö?), Lappeenranta, Liisankatu 2

Sipari, Aleksanteri

18.1.21

Äiti: Anni, Kankaanpää, Pietilä

Sitkov, Juho

2.4.21

 

Skeber (Sujakka), Sulo

25.10.20

Sonja Koponen, Iisvesi, Sormula

Skotti, Vihtori Ivanovitsh

15.3.14

Serkku: Antti Leppänen, Enso, Kalevantie 17

Smirnov, Ivan

24.12.16

 

Smirnov, Juho

9.6.23

 

Smislov, Yrjö

6.4.12

 

Sohlman, Toivo Nikolajevitsh

12.12.20

 

Soikkanen, Juho Ivanovitsh

2.2.21

Isä: Juho S., Sauvo, Timari

Soikkanen, Juho Andrejevitsh

10.1.21

Äiti: Anna, Virolahti, Virojoki

Soini, Mikael

2.10.20
(2.11.20)

Äiti: Eeva, Hämeenlinna, Hauhontausta

Sokolov (Soukero), Mihail Afanasjevitsh

8.11.21

 

Saltykov (Hekkurainen), Juho Pavlovitsh

13.3.14

 

Soukero (katso Sokolov).

   

Sorinen (katso Sevastjanov).

   

Sorokin (Harakka), Erkki

10.5.19

 

Sorokin, Ivan Jakovlevitsh

7.6.22

 

Sorokin, Mihail Ivanovitsh

5.8.21

Sisko: Paraskeva Tserpakova, Kalajoki, Ruoppoja

Stepanov, Otto

20.2.08

 

Stepanov (Tolvanen), Toivo Semenovitsh

4.3.21

Isä: Simo S., Hankasalmi, Hautakangas

Strjabstshijev (Simunen), Antti

22.8.14

 

Strjabstshijev (Simunen), Pekka Vasiljevitsh

(7.9.19)
15.10.19

 

Suikkanen, Aleksanderi

19.12.19

Sisko: Maria Vunukainen, Jokioinen, Lintupaju

Sujakka (katso Skeber).

   

Sundujev (Suovinen), Juhani

28.2.18

 

Suokas, Eino

7.9.20

 

Suovinen (katso Sundujev).

   

Supponen, Jaakko Jakovlevitsh

2.4.09

Vaimo: Liisa S., Tuusula, Nuppolinna (Kellokoski), Kangas

Susi, Juho Abramovitsh

23.5.13

Vaimo: Amalia S., Inkeroinen, Anjala
Serkku: Juho Kemppi, Lohja, Männistönkatu 29

Susi, Juho Petrovitsh

20.9.20

Äiti: Maria, Raahe, Ollinsaari

Sutelainen, Paavo

25.12.10

Vaimo: Aili S., Tampere, Piispalan koulutie 16

Suutarinen, Matti Semenovitsh

22.6.06

Vaimo: Lyyli, Alastaro, Vännilä, Jaakkola

Sykiäinen, Juho Adamovitsh

28.7.21

Isä: Adam, Orivesi, Vetterkulla (Eräjärvi)

Sykkijev, Mikko

9.9.22

 

Säällinen (katso Ksenafontov).

   

Talpojev (Talponen), Reino Petrovitsh

21.3.21

Äiti: Anni, Orivesi, Eräslahti

Talponen (katso Talpojev).

   

Taninen (katso Tsikov).

   

Tarassu (katso Tarasov).

   

Tarassu (katso Tarasov).

   

Tarasov (Tarassu), Ilmari Petrovitsh

16.8.19

Vaimo: Helena, Kiukainen, Heinälä (Mäkelänkylä)

Tarasov (Hurttainen), Jekki

15.7.20

 

Tarasov, Pekka

8.1.22

 

Tarasov (Tarassu), Vasilij Kuzmitsh

18.7.13

 

Tarkiainen, Emil Matvejevitsh

25.12.17

Isä: Matti, Sauvo, Korpela

Tatti, Simo Jakovlevitsh

21.7.19

Vaimo: Aune T., Vehmaa, Iso-Alho

Tatti, Toivo

2.10.20

 

Tauriainen, Veikko

3.4.21

 

Temnikov, Heikki

14.9.16

 

Teppojev (Tepponen), Mitro

29.12.19

 

Tepponen (katso Teppojev).

   

Tepponen, Aleksanteri Pavlovitsh

9.8.18

Täti: Katri Hämäläinen, Uurainen, Kyynämöinen (Kautunmäki?)

Teronen (katso Pashukov).

   

Tihomirov, Feodor

4.7.16

 

Tiilikainen, Otto Vakulovitsh

30.8.10

Serkku: Vappu Kaurala, Jyväskylä, Kauppakatu 18 B 20

Tiittanen, Pekka

12.6.21

 

Tikka, Pekka

29.6.14

Äiti: Katri, Lokalahti, Heikkola

Tinttunen, Iisakki Adamovitsh

6.3.10

Äiti: Maria, Mietoinen, Pohjatalo

Tiurinen, Juho Ivanovitsh

11.10.19

Äiti: Katri, Ojakkala, Myllymäki

Toikka, Heikki

19.1.18

 

Toivonen, Matti

8.6.21

Äiti: Maria, Kaunislahti
Veli: Aleksi T., Pohjankuru, Jousitehdas

Toivonen, Matti Andrejevitsh

6.3.21

Isä: Antti, Turku, Kirkkok. 6 A

Tolppa, Otto Johannes

22.1.18

Eno: Gabriel Pöllä, Helsinki, Vänr. Stoolink. 12 A 4

Tolvanen (katso Stepanov).

   

Tomminen, Paavo Matinpoika

28.2.21

Äiti: Maria, Vuoksenniska, Immolan kartano

Trifonov, Nikolai

9.8.19

 

Trofimov, Feodor

24.8.12

 

Tshitsjakov (Siistanen), Nikolai

10.12.12

Sukul.: Johan Andreala, Helsinki, Saarenkatu 17 D 8

Tshurin (Rinnemaja), Juho

7.6.20

 

Tshusin (Laihajärvi), Jakov

21.5.21

 

Tsikov (Taninen), Paavo Mihailovitsh

4.7.08

Vaimo: Anni, os. Vitko, Voltti, Köykkäri

Tukiainen, Pekka

8.8.21

Isä: Juho, Heimola, Hietamäki

Tuominen (katso Kuzmin).

   

Tuovila, Siksten

30.7.13

 

Tyllinen, Johannes

28.1.16

Äiti: Anna, Saukkola, Koisjärvi, Vasikkala (Pusula?)

Uimonen, Juho Ivanovitsh

9.1.17

Sisko: Helena U., Tampere, Moisionkatu 9

Ukkoila (katso Mitjajev).

   

Vahranejev, Ivan

20.6.09

 

Vahvo (katso Vishnjakov).

   

Vainikka, Aleksander

14.7.21

Äiti: Anni (Enso, Inkerilä)

Vainikka, Andrei Ivanovitsh

12.3.11

Vaimo: Olga, Kyrö, Jalkala, Hirvisuo

Vanhanen, Toivo Mihailovitsh

15.9.15

 

Varfalamejev (Varpalahti), Pavel Petrovitsh

25.1.09

Veli: Juho, Varpalahti (Suistamo, Salouuksu)

Varkki, Eino Vilho

25.10.18

Äiti: Maria, Oripää, Tauskila, Arola

Varpalahti (katso Varfalamejev).

   

Vartiainen, Pekka

1.7.24

Vaimo: Aini, Jyväskylä, Kivistö 209. Vap. 21.7.44.

Vasiljev, Matvei

1.5.13

Sisar: Martta Homanen, Äänekoski Oy., Keskus

Vasiljev, Vasilij

7.1.14

 

Vehviläinen, Toivo

3.7.19

 

Veijalainen, Matvei

16.2.15

Morsian: Lilja Harju, Ylistaro, Kylänpää

Veitonen (katso Ferapontov).

   

Veljonen (katso Belov).

   

Vesanen, Petr

18.4.13

Veli: Aleksanteri, Lapua, Liuhtari

Vesanen (katso Nifontjev).

   

Vienasalo (katso Bogdanov).

   

Vilkki, Antti

23.1.16

Äiti: Niina, Minkiö, Jänhijoki

Vinne, Antti

15.7.21

Äiti: Anni, Sysmä, Nuoramoinen

Virolainen, Antti

8.12.21

Äiti: Maria, Kellokoski, Takaharju

Virolainen, Ivan Pavlovitsh

21.6.12

 

Virolainen, Pekka

28.2.20

Isä: Topias, Virrat kk.

Virshijev, Konstantin

3.7.10

 

Vishnjakov (Vahvo), Mark Nikolajevitsh

30.4.11

 

Viskari, Armas

12.1.19

Veli: Matti (Rautu, Vehmaisten kylä)

Vladimirov (Holopainen), Antti Nikolajevitsh

7.2.21

Äiti: Anni, Mäntsälä, Numminen

Vladimirov (Vokki), Ivan

29.5.13

 

Vlasov, Ivan Trifonovitsh

24.10.19

 

Vogulov, Jegor Mihailovitsh

13.9.07

 

Vokki (katso Vladimirov).

   

Voronin (Voronen), Aleksander Petrovitsh

20.8.21

 

Voronen (katso Voronin).

   

Voronen, Risto

22.7.21

 

Väisänen, Aleksander

12.3.12

Äiti: Katri, Piikkiö, Toivonlinna

Väisänen (katso Gerasimov).

   

Vääränen, Isak Ivanovitsh

21.6.08

Vaimo: Katri, Peräseinäjoki, Luomankylä

Väätänen, Pekka

12.10.08

Vaimo: Maria, Perniö, Nurkkila, Suomen niitty

Yllö (Julle), Nikolai

25.3.20

Sisko: Katri, Turku, Velkua, Palvan kansakoulu

Yrkönen (katso Fedulov).

   

Zurmin, Stepan

15.1.21

 
 
[ Paluu edelliselle sivulle ]