Rintamamiesyhdistysten jäsenluettelo 1939


[ Paluu edelliselle sivulle ]

Pitkärannan Rintamamiesyhdistys

Ahonen, Kalle, metsätalousneuvoja
Siimes, Lauri, vuoromestari
Pento, Boris, kanttori
Berg, Olof, tilanhoitaja
Lahdenperä, Jaakko, kirjanpitäjä
Paakkinen, Reinhold, parturi
Karmakallio, Vilho, maanviljelijä
Neuvonen, Evert, konstaapeli
Walldén, Fredrik E., apteekkari
Nyqvist, Harald, konttoristi
Tolonen, Paavo, kauppias
Aikonen, Juho, työnjohtaja
Hotari, Pekka, maanviljelijä
Pauni, Pekka, kauppias
Jetsu, Juho, viilari
Leskinen, Paavo, työnjohtaja
Anttonen, Juuso, työnjohtaja
Harju, Juho, työmies
Kettu, Heikki, konstaapeli
Vanhanen, Viktor, työmies
Tuloma, Pekka, työmies
Levonen, Pekka, kauppias
Pylkkö, Jonne, konstaapeli
Piipponen, Otto, konstaapeli
Koskela, Juho, mallipuuseppä
Seise, Yrjö, maanviljelijä
Ikonen, Oskari, yövartija
Koivunen, Onni, siltavartija
Loukiainen, Jaakko, autonkuljettaja
Koivunen, Arvo, työnjohtaja
Jormakka, Matti, työmies
Löytönen, Pekka, työmies
Analjeff, Jaakko, työmies
Immonen, Feudor, kauppias
Kuikka, Pekka, maanviljelijä
Mäkinen, Paavo, konstaapeli
Vaittinen, Matti, työmies
Vinni, Pekka, työmies
Issukka, Jaakko, työmies
Heinonen, Eemil, siltavartija
Malva, Juho, maanviljelijä
Iivonen, Matti, muurari
Hellman, Gunnar, rakennusmestari
Hirvelä, Aksel, työmies
Kinnunen, Aleksanteri, konttoristi
Lounavuori, Kaarlo, kansak.opettaja
Helasti, Erland, ylimestari
Mäki, Jukka, työmies
Vepsä, Vasili, työmies
Jolkin, Vilho, työmies
Jaatinen, Antti, tilanhoitaja
Muhonen, Johannes, työnjohtaja
Herranen, Dimitri, työmies
Kuutsa, Jaakko, maanviljelijä
Kettunen, Johan, maanviljelijä
Siilin, Pekka, maanviljelijä
Vallius, Juho, työmies
Heggström, Aksel, työnjohtaja
Nissinen, Johannes, maanviljelijä
Alhomäki, Juho, työmies
Lindberg, Aarne, diploomi-insinööri
Vikman, Bror, talouspäällikkö
Orala, Veikko, diploomi-insinööri
Partanen, Eino, työmies
Saarikoski, Simo, konttoristi
Rautamäki, Pekka, piirityönjohtaja
Salmela, Mikko, työnjohtaja
Kailas, Nikolai, koneenhoitaja
Varento, Kaarlo, työnjohtaja
Koskelo, Aarne, tehtaanjohtaja
Vanninen, Paavo, merikapteeni
Melkas, Tuomas, eläinlääkäri
Helko, Viktor, kauppias
Blomqvist, Thorolf, ylimetsänhoitaja
Multanen, Simo, työmies
Pusu, Nikolai, maanviljelijä
Pohjalainen, Pekka, metsätalousneuv.
Sulku, Feudor, maanviljelijä
Sulku, Aleks, maanviljelijä
Laitinen, Aleks, kauppias
Hilkamo, Feudor, kauppias
Porhio, Teppo, työmies
Jaatinen, Antti, seppä
Vartiainen, Antti, työmies
Huttu, Antti, työmies
Karinen, Petter, maanviljelijä
Antonius, Aarne, työmies
Kannas, Mikko, työmies
Koivumäki, Kosti, maanviljelijä
Laukkanen, Pekka, työmies
Litmanen, Paavo, maanviljelijä
Vepsä, Grigori, maanviljelijä
Jormanainen, Simo, työnjohtaja
Hodju, Ilja, työmies