YHTEYSTIEDOT JA AUKIOLOAJAT

Asiakaspalvelu ja toimitila


Suomen Sukututkimusseura

Kirkkokatu 6, 00170 Helsinki

Aukioloajat

Uusi toimitila avataan syksyllä 2022


Asiakaspalvelu

050 3733 715 

tiistaisin ja torstaisin klo 12.00-17.00

Seuran asiakaspalvelu on suljettu Seuran ollessa kesälomalla 1.7.-7.8.2022. 


Median yhteydenotot

Suomen Sukututkimusseuraa ja sukututkimusta koskevat median yhteydenotot ja haastattelupyynnön pyydetään osoittamaan toiminnanjohtaja P. T. Kuusiluomalle. Seuran toimihenkilöiden yhteystiedot löytyvät alta.

Toimitila

Seuran uusi toimitila sijaitsee Helsingin keskustassa, Kruununhaan kaupunginosassa Tieteiden talolla osoitteessa Kirkkokatu 6. Kulku toimitilaan tapahtuu Tieteiden talon pääoven kautta. Kävelymatkaa Helsingin rautatieasemalta Kirkkokadulle on noin kilometri. Lähin raitiovaunupysäkki on Aleksanterinkadulla, Ritarihuoneen edessä noin 5 minuutin kävelymatkan päässä toimitilasta.


Postipaketit

Seuralle lähetettävät postipaketit pyydetään ohjaamaan Postin automaattiin K-Supermarket Kaisaniemeen. Vastaanottajan yhteystiedoksi Postille annetaan sähköpostiosoite laura.aho@genealogia.fi ja/tai puhelinnumero 050 3733 716. Ethän lähetä postipaketteja Seura ollessa kesälomalla 1.7.-7.8.2022. 


Seuran toimihenkilöt


P. T. Kuusiluoma

toiminnanjohtaja

050 3313 856 pt.kuusiluoma@genealogia.fi

Juha Vuorela

palveluvastaava

050 3733 715 juha.vuorela@genealogia.fi

Laura Aho

tiedottaja

laura.aho@genealogia.fi

Mikko Kuitula

verkkopalveluasiantuntija

mikko.kuitula@genealogia.fi

Katja Tikka

Genoksen päätoimittaja

katja.tikka@genealogia.fi

Iisa Aaltonen

Genoksen julkaisusihteeri

genos@genealogia.fi

Noora Nikander

asiakasneuvoja

kirjasto@genealogia.fi


Seuran hallitus


Jouni Elomaa

puheenjohtaja, Turku

jouni.elomaa@genealogia.fi

Margit Lumia

varapuheenjohtaja, Vantaa

margit.lumia@genealogia.fi

Tomi Ahoranta

hallituksen jäsen, Helsinki

tomi.ahoranta@genealogia.fi

Christer Kuvaja

hallituksen jäsen, Espoo

christer.kuvaja@genealogia.fi

Mervi Lampi

hallituksen jäsen, Hämeenlinna

mervi.lampi@genealogia.fi

Jukka Partanen

hallituksen jäsen, Joensuu

jukka.partanen@genealogia.fi

Riikka Piironen

hallituksen jäsen, Lempäälä

riikka.piironen@genealogia.fi

Liisa Raatikainen

hallituksen jäsen, Savonlinna

liisa.raatikainen@genealogia.fi

Santeri Palviainen

hallituksen jäsen, Oulu

santeri.palviainen@genealogia.fi

Kari Salo

hallituksen jäsen, Helsinki

kari.salo@genealogia.fi

Juha Vuorela

hallituksen jäsen, Lieto

juha-vuorela@genealogia.fi


Työryhmät, tietokannat ja projektit


Liisa Raatikainen

Suomen Sukututkimusseuran suuri neuvottelukunta

liisa.raatikainen@genealogia.fi

Santeri Palviainen

Sukututkimuksen opettajien neuvottelukunta

santeri.palviainen@genealogia.fi

Kari Salo

Juridinen toimikunta ja Pääkaupunki-seudun työryhmä

kari.salo@genealogia.fi

Riikka Piironen

Geneettisen sukututkimuksen työryhmä

riikka.piironen@genealogia.fi

Jukka Partanen

Teemalauantai-työryhmä

jukka.partanen@genealogia.fi

Pekka Valta

Isotammen kehitystyöryhmä

pekka.valta@genealogia.fi

Jouni Malinen

HisKi-tietokannan ylläpito

jouni.malinen@genealogia.fi

Kati Ahopelto

HisKi-tallennustyön koordinaattori

kati.a.ahopelto@gmail.com

Noora Nikander

Hautakivitietokanta

noora.nikander@genealogia.fi

Palaute- ja kysymyslomake

Alla olevalla lomakkeella voit lähettää palautetta sekä kysyä Seuran toiminnasta, palveluista ja koulutuksista. Lomakkeen kautta saa yhteyden myös Seuran asiakaspalveluun.