YHTEYSTIEDOT JA AUKIOLOAJAT

Asiakaspalvelu ja toimitila


Suomen Sukututkimusseura

Kirkkokatu 6, 00170 Helsinki

050 3733 715 (ma-ke aukioloaikoina) 


Aukioloajat

Maanantai klo 13.00-18.00

Tiistai klo 12.00-17.00

Keskiviikko klo 12.00-17.00

Seuraavina lauantaipäivinä klo 10.00-14.00: 17.12. Seuran asiakaspalvelu ja toimitila on suljettu joululoman ajaksi 19.12.2022-8.1.2023. Ethän myöskään lähetä meille pakettipostia em. aikana.


Median yhteydenotot

Suomen Sukututkimusseuraa ja sukututkimusta koskevat median yhteydenotot ja haastattelupyynnön pyydetään osoittamaan toiminnanjohtaja P. T. Kuusiluomalle. Seuran toimihenkilöiden yhteystiedot löytyvät alta.

Toimitila

Seuran uusi toimitila sijaitsee Helsingin keskustassa, Kruununhaan kaupunginosassa Tieteiden talolla osoitteessa Kirkkokatu 6. Kulku toimitilaan tapahtuu Tieteiden talon porttikongin kautta soittamalla ovisummeria "1. krs". Jos summeri ei toimi, soita asikaspalvelunumeroon 050 3733 715.

Kävelymatkaa Helsingin rautatieasemalta Kirkkokadulle on noin kilometri. Lähin raitiovaunupysäkki on Aleksanterinkadulla, Ritarihuoneen edessä noin 5 minuutin kävelymatkan päässä toimitilasta.


Postipaketit

Seuralle lähetettävät postipaketit pyydetään lähettämään osoitteella Suomen Sukututkimusseura, Tieteiden talo, Kirkkokatu 6, 00170 Helsinki. Mikäli lähetät paketin Postin automaattiin, käytäthän K-Market Krunikan tai K-Supermarket Kaisaniemen automaatteja. Vastaanottajan yhteystiedoksi Postille annetaan sähköpostiosoite seura@genealogia.fi ja/tai puhelinnumero 050 3733 715.


Seuran toimihenkilöt


P. T. Kuusiluoma

toiminnanjohtaja

050 3313 856 pt.kuusiluoma@genealogia.fi

Noora Nikander

asiakasneuvoja

seura@genealogia.fi

Juha Vuorela

palveluvastaava

juha.vuorela@genealogia.fi

Laura Aho

tiedottaja

laura.aho@genealogia.fi

Mikko Kuitula

verkkopalveluasiantuntija

mikko.kuitula@genealogia.fi

Katja Tikka

Genoksen päätoimittaja

katja.tikka@genealogia.fi

Iisa Aaltonen

Genoksen toimitussihteeri

genos@genealogia.fi


Seuran hallitus


Jouni Elomaa

puheenjohtaja, Turku

jouni.elomaa@genealogia.fi

Margit Lumia

varapuheenjohtaja, Vantaa

margit.lumia@genealogia.fi

Tomi Ahoranta

hallituksen jäsen, Helsinki

tomi.ahoranta@genealogia.fi

Christer Kuvaja

hallituksen jäsen, Espoo

christer.kuvaja@genealogia.fi

Mervi Lampi

hallituksen jäsen, Hämeenlinna

mervi.lampi@genealogia.fi

Jukka Partanen

hallituksen jäsen, Joensuu

jukka.partanen@genealogia.fi

Riikka Piironen

hallituksen jäsen, Lempäälä

riikka.piironen@genealogia.fi

Liisa Raatikainen

hallituksen jäsen, Savonlinna

liisa.raatikainen@genealogia.fi

Santeri Palviainen

hallituksen jäsen, Oulu

santeri.palviainen@genealogia.fi

Kari Salo

hallituksen jäsen, Helsinki

kari.salo@genealogia.fi

Juha Vuorela

hallituksen jäsen, Lieto

juha.vuorela@genealogia.fi


Toimikunnat, työryhmät ja projektit


Santeri Palviainen

Sukututkimusopettajaverkosto, Koulutustoimikunta

santeri.palviainen@genealogia.fi

Kari Salo

Juridinen toimikunta ja Pääkaupunki-seudun työryhmä

kari.salo@genealogia.fi

Riikka Piironen

Geneettisen sukututkimuksen työryhmä

riikka.piironen@genealogia.fi

Jukka Partanen

Teemalauantai-työryhmä

jukka.partanen@genealogia.fi

Pekka Valta

Isotammen kehitystyöryhmä

pekka.valta@genealogia.fi

Jouni Malinen

HisKi-tietokannan ylläpito

jouni.malinen@genealogia.fi

Kati Ahopelto

HisKi-tallennustyön koordinaattori

kati.a.ahopelto@gmail.com

Juha Vuorela

Hautakivitietokanta

juha.vuorela@genealogia.fi

Margit Lumia

Verkkopalvelutoimikunta

margit.lumia@genealogia.fi

Christer Kuvaja

Julkaisutoimikunta

christer.kuvaja@genealogia.fi

Palaute- ja kysymyslomake

Alla olevalla lomakkeella voit lähettää palautetta sekä kysyä Seuran toiminnasta, palveluista ja koulutuksista. Lomakkeen kautta saa yhteyden myös Seuran asiakaspalveluun.