YHTEYSTIEDOT JA AUKIOLOAJAT

Asiakaspalvelu ja toimitila


Suomen Sukututkimusseura

Kirkkokatu 6, 00170 Helsinki

050 3733 715 (ao. aukioloaikoina) 


Aukioloajat

Maanantaisin klo 11.00–16.00

Tiistaisin klo 9.00–14.00

Torstaisin klo 12.00–17.00

Huom! Toimitila on suljettu 15.2. julkisen liikenteen lakon vuoksi. Asiakaspalvelu palvelee muuten normaalisti.


Median yhteydenotot

Suomen Sukututkimusseuraa ja sukututkimusta koskevat median yhteydenotot ja haastattelupyynnön pyydetään osoittamaan toiminnanjohtaja P. T. Kuusiluomalle. Seuran toimihenkilöiden yhteystiedot löytyvät alta. Seuran tiedote- ja uutisarkiston löydät täältä.

Toimitila

Seuran uusi toimitila sijaitsee Helsingin keskustassa, Kruununhaan kaupunginosassa Tieteiden talolla osoitteessa Kirkkokatu 6. Kulku toimitilaan tapahtuu Tieteiden talon porttikongin kautta soittamalla ovisummeria. Jos summeri ei toimi, soita asikaspalvelunumeroon 050 3733 715.

Kävelymatkaa Helsingin rautatieasemalta Kirkkokadulle on noin kilometri. Lähin raitiovaunupysäkki on Aleksanterinkadulla, Ritarihuoneen edessä noin 5 minuutin kävelymatkan päässä toimitilasta.

Postipaketit

Seuralle lähetettävät postipaketit pyydetään lähettämään osoitteella Suomen Sukututkimusseura, Tieteiden talo, Kirkkokatu 6, 00170 Helsinki. Vastaanottajan yhteystiedoksi Postille annetaan sähköpostiosoite seura@genealogia.fi ja puhelinnumero 050 3733 715.


Seuran toimihenkilöt


P. T. Kuusiluoma

toiminnanjohtaja

050 3313 856 pt.kuusiluoma@genealogia.fi

Susanna Lahtinen

asiakasneuvoja

seura@genealogia.fi

Laura Aho

tiedottaja

laura.aho@genealogia.fi

Mikko Kuitula

verkkopalveluasiantuntija

mikko.kuitula@genealogia.fi

Katja Tikka

Genoksen päätoimittaja

katja.tikka@genealogia.fi

Iisa Aaltonen

Genoksen toimitussihteeri

genos@genealogia.fi


Seuran hallitus


Jouni Elomaa

puheenjohtaja, Turku

jouni.elomaa@genealogia.fi

Riikka Piironen

varapuheenjohtaja, Lempäälä

riikka.piironen@genealogia.fi

Tomi Ahoranta

hallituksen jäsen, Helsinki

tomi.ahoranta@genealogia.fi

Magdalena af Hällström

hallituksen jäsen, Helsinki

magdalena.af.hallstrom@genealogia.fi

Christer Kuvaja

hallituksen jäsen, Espoo

christer.kuvaja@genealogia.fi

Mervi Lampi

hallituksen jäsen, Hämeenlinna

mervi.lampi@genealogia.fi

Ismo Malinen

hallituksen jäsen, Helsinki

ismo.malinen@genealogia.fi

Jukka Partanen

hallituksen jäsen, Joensuu

jukka.partanen@genealogia.fi

Santeri Palviainen

hallituksen jäsen, Oulu

santeri.palviainen@genealogia.fi

Liisa Raatikainen

hallituksen jäsen, Savonlinna

liisa.raatikainen@genealogia.fi

Kari Salo

hallituksen jäsen, Helsinki

kari.salo@genealogia.fi


Toimikunnat, työryhmät ja projektit


Santeri Palviainen

Sukututkimusopettajaverkosto, Koulutustoimikunta

santeri.palviainen@genealogia.fi

Arto Astikainen

Juridinen toimikunta

arto.astikainen@genealogia.fi

Kari Salo

Pääkaupunkiseudun työryhmä

kari.salo@genealogia.fi

Riikka Piironen

Geneettisen sukututkimuksen työryhmä

riikka.piironen@genealogia.fi

Jukka Partanen

Teemalauantai-työryhmä

jukka.partanen@genealogia.fi

Pekka Valta

Isotammen kehitystyöryhmä

pekka.valta@genealogia.fi

Jouni Malinen

HisKi-tietokannan ylläpito

jouni.malinen@genealogia.fi

Paikka avoinna

HisKi-tallennustyön koordinaattori

seura@genealogia.fi

Susanna Lahtinen

Hautakivitietokannan tallennustyön koordinaattori

susanna.lahtinen@genealogia.fi

Mikko Kuitula

Henkikirjahaun tallennustyön koordinaattori

mikko.kuitula@genealogia.fi

Tomi Ahoranta

Verkkopalvelutoimikunta

tomi.ahoranta@genealogia.fi

Christer Kuvaja

Julkaisutoimikunta

christer.kuvaja@genealogia.fi

Palaute- ja kysymyslomake

Alla olevalla lomakkeella voit lähettää palautetta sekä kysyä Seuran toiminnasta, palveluista ja koulutuksista. Lomakkeen kautta saa yhteyden myös Seuran asiakaspalveluun.